Wisła Sandomierz zremisowała z Unią Tarnów. Seria lidera przerwana

(KAR)
Po jedenastu zwycięstwach z rzędu lider Wisła Sandomierz został zatrzymany. Zremisował on na wyjeździe z Unią Tarnów 2:2.

Unia Tarnów - Wisła Sandomierz 2:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Adamczyk 13 min., 1:1 Robert Witek 32, 2:1 Witek 36, 2:2 Adrian Gębalski 90+1.

Unia: Lisak - Jamróg, Więcek, Pawlak, Węgrzyn - Adamski (50. Wójcik), Kuzdra, Witek (57. Popiela), Sojda -Drozdowicz, Ropski (62. Zawrzykraj).

Wisła: Wierzgacz 4 - Ziółek 5 (70. Rzeszutek 2), Pydych 5, Beszczyński 5, Gołasa 5 - Adamczyk 5 (62. Mikulec 4), Motyl 5 (65. Wawryszczuk 3), Hul 5, Nogaj 5 - Pacholarz 5 (77. Kwiecień 1), Gębalski 6.

Kartki: żółte: Pawlak (Unia); Gębalski, Gołasa, Nogaj, Rzeszutek, Kwiecień, Ziółek (Wisła). Sędziował: Tomasz Żołądek z Kielc. Widzów: 500.

Wisła spotkanie rozpoczęła dobrze. W 13 minucie po strzale z 12 metrów Łukasz Adamczyk pokonał bramkarza gospodarzy Łukasza Liska. Przed przerwą gospodarzą udało się wyrównać, a następnie objąć prowadzenie. W 32 i 36 minucie gole po dośrodkowaniach z rzutów rożnych strzelił Robert Witek.

W 70 minucie gola mógł strzelić Damian Nogaj, ale nie trafił w bramkę. W końcówce meczu gościom udało się doprowadzić do remisu. Po wyrzucie piłki z autu przez Grzegorza Rzeszutka, w polu karnym było zamieszanie, futbolówka odbiła się od poprzeczki i spadała tuż pod nogi Adriana Gębalskiego, który umieścił ją w bramce.