Granat Skarżysko-Kamienna wygrał z Wierną Małogoszcz (zdjęcia)

Redakcja
Kamil Markiewicz
Granat Skarżysko-Kamienna wygrał z Wierną Małogoszcz w meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.
Granat Skarżysko-Wierna Małogoszcz 1:0

Granat Skarżysko-Kamienna - Wierna Małogoszcz 1:0 (0:0). Bramki: Mateusz Mianowany 52.

Granat: P. Michalski 6 - Ostrowski 2 (46. Dziubek 3), Styczyński 6, Gębura6, Kupczyk 6 -Mianowany 6 I (90+1. Chrzanowski nie klas.), B. Michalski 7, Kołodziejczyk 7 (76. Imiela nie klas.), Markowicz 6 - Kowalski 6I , Fryc 5 (72. Malinowski nie klas.).

Wierna: Frączek 6 - Krzeszowski 5 I, Kołodziejczyk 5, Supierz 6, Kita 5 - Foksa 5 I, Jeziorski 5, Bała 5 (87. Trybek nie klas.), Malinowski 5 (75. Krzyżyk nie klas.) - Stachura 6, Smolarczyk 5 (90+1. Gajek nie klas.).

Sędziował: Mateusz Kowalski z Kielc. Widzów: 150.

Granat w pierwszej połowie nie zachwycił. To Wierna mogła objąć prowadzenie, ale w 24 minucie Jakub Stachura przegrał pojedynek z Przemysławem Michalskim. Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze, efektem był gol Mateusza Mianowanego. Dobił on uderzenie Pawła Markowicza. Miejscowi kontrowali przebieg meczu. Niewiele jednak brakowało, a straciliby bramkę. W ostatniej minucie w poprzeczkę trafił Ernest Supierz.

Po meczu powiedzieli:

Ireneusz Pietrzykowski, Granat: - O pierwszej połowie w naszym wykonaniu powinniśmy jak najszybciej zapomnieć. Po przerwie było już lepiej, ale w końcówce mogliśmy stracić zwycięstwo.

Michał Borowski, Wierna: - Remis w Skarżysku był w naszym zasięgu, w ostatnich sekundach na przeszkodzie stanęła poprzeczka. To kolejny mecz w którym nieźle gramy, lecz punkty zdobywają przeciwnicy. Granat wykorzystał nasz jeden błąd.