IV liga. Sparta liderem jesieni (zdjęcia)

Piotr Stańczak [email protected]
Mateusz Wołowski (z prawej) strzelił gola dla Sparty w meczu z Lubrzanką. Z lewej gracz z Kajetanowa Krystian Bożęcki. Kamil Markiewicz
Szczegóły wtorkowych meczów świętokrzyskiej IV ligi. Zobacz wyniki i strzelców

IV liga. Lubrzanka Kajetanów - Sparta Kazimierza Wielka 1:3

Lubrzanka Kajetanów - Sparta Kazimierza Wielka 1:3 (1:1)

Bramki: M. Bracha 30 - Wołowski 33, Downar-Zapolski 63, Wąż 77.

Sparta: Iliński - Adamczyk, Morsztyn, Sobura, Rojek (90. Tidiane Diouf) - Drame, Downar-Zapolski, Stępień (73. Wrona), Cyganek - Wołowski (85. Łakota), Wąż (90. Tabor).

Sędziował: Albert Binkowski ze Skarżyska-Kamiennej.

Gospodarze postawili się liderowi. W pierwszej połowie dwukrotnie do bramki Sparty i raz w słupek trafiał Michał Bracha. Jeden z goli nie został uznany. W 35 minucie gracz Lubrzanki opuścił boisko z powodu kontuzji. - Pierwszą połowę zagraliśmy słabiej. Niemniej mieliśmy grę pod kontrolą. Po przerwie zagraliśmy znacznie lepiej - mówił Stanisław Owca, trener Sparty.

Naprzód Jędrzejów - Unia Sędziszów 1:0 (0:0)

Bramka: Ryguła 65.

Naprzód: Baran - Kłek, Radwański, Maciejewski, Olszewski - Ryguła, Butenko (85. Matan), Czarnecki, Kulesza (65. Karpiński) - Zaręba (72. Iwański), Bębenek (60. Sputo).

Skała Tumlin - ŁKS Georyt Łagów 4:2 (2:1)

Bramki: A. Solnica 11, 44, Staszewski 55, Goraj 90- samobójcza 3, Bochniak 66.

Skała: Drogosz - Koza, Nowiński, Olszewski, Goraj - Socha, Krzeszowski, Polakowski, Staszewski - Pach (46. Guzik), A. Solnica.
W 75 minucie, przy stanie 3:2 dla Skały rzutu karnego dla Łagowa nie wykorzystał Szymon Bochniak.

Pogoń 1945 Staszów - Alit Ożarów 3:0 (2:0)

Bramki: Walasek 20, Maruszewski 43, Kaczmarczyk 58.

Pogoń: Rybiński - Fudalewski (87. Polniak), Merchut, Maruszewski, Walasek - Trela (74. Krakowiak), Rzepa, Kaczmarczyk, Belusiak (65. Kopyciński) - Baczewski, Malec (87. Forystek).

- To nasze najwyższe zwycięstwo w rundzie na własnym boisku. Udanie pożegnaliśmy się ze swymi kibicami - mówił grający trener Pogoni Krzysztof Trela.

TS 1946 Nida Pińczów - GKS Rudki 1:1 (0:0)

Bramki: Karasek 78 z karnego - Jaros 65.

Nida zanotowała dopiero pierwszy remis w sezonie.

Hetman włoszczowa - Neptun Końskie 3:0 (2:0)

Bramki: Piwowarczyk 4, Gawron 40, 64.

Hetman: Gieroń - Walasek, Cegieła, Michałek, Małek - T. Matuszewski, Piwowarczyk, Matuszczyk, Orzeł - Kowalski, Gawron.

Trener Jarosław Groszek wrócił do Hetmana, który pod jego wodzą zdobył czwarty punkt w ostatnich dwóch meczach. W 21 min. karnego dla Neptuna nie wykorzystał Tomasz Kluska.

Spartakus Daleszyce - Zdrój Busko-Zdrój 2:1 (2:0)

Bramki: K. Skrzypek 18, Olearczyk 22 - A. Charyga 60.

Spartakus: Palka - Bętkowski, Stefański, Gołąbek, Wróblewski - Sitarz (73. Kaleta), M. Wołowiec (73. Kraj), K. Skrzypek, W. Wołowiec
- Olearczyk, Maciejski (90. Kozubek).
W 40 minucie prawą nogę złamał gracz gości Maciej Śliski. Trafił do szpitala w Kielcach.

Orlicz Suchedniów - Klimontowianka Klimontów 0:4 (0:3)

Bramki: Franus 7, Nowak 16, Wójciak 27, 65.

Klimontowianka: Dudek - Miłek, Nowak, Cebula, Krawczyk (85. Wójcik) - Chwała (78. Pacholczak), Franus, Szymański, Hynowski - Kiliański (62. Orłowski), Wójciak (75. Baran).

- Wynik mógł być jeszcze wyższy - powiedział Grzegorz Klepacz, trener Klimontowianki.

Najlepsi strzelcy : 15 -Mariusz Jaros (Rudki), 13 - Karol Wójciak (Klimontowianka).