Niedzielny rywal Vive Tauronu Kielce awansował na wicelidera duńskiej ekstraklasy

/PK/
"Ładne zwycięstwo, ale bez wybujałej gry" - skomentowano na stronie internetowej Aalborg Handball wyjazdowe zwycięstwo nad Ribe Esbjerg, które niedzielnemu rywalowi piłkarzy ręcznych Vive Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów dało awans na pozycję wicelidera duńskiej ekstraklasy. Zamieszczamy kolejny raport z występów rywali kielczan w Champions League.

Ribe Esbjerg - Aalborg Handball 24:26 (10:13).

Bramki dla Aalborga: Havard Tvedten 6 (2), Emil Berggren 4, Sander Sagosen 4, Christian Jensen 3, Niclas Barud 3, Nicolai Nygaard Pedersen 3, Morten Slundt 2, Martin Larsen 1.

Goście zagrali bardzo dobrze w pierwszej połowie, w której wypracowali trzybramkową przewagę. W grze drużyny trenera Jespera Jensena coś zaczęło się psuć po zmianie stron. Gospodarze w 45 minucie wyrównali na 19:19 i doszło do zaciętej końcówki. Dwie minuty przed końcem był remis 24:24, a gola dla Aalborga zdobył norweski środkowy Sander Sagosen. 20 sekund przed końcową syreną Ribe zgubiło piłkę i inny Norweg, lewoskrzydłowy Havard Tvedten, zapewnił Aalborgowi zwycięstwo.
Wicemistrzowie Danii awansowali na pozycję wicelidera, mając 15 punktów (6 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki), Liderem jest KIF Kolding Kopenhaga - 21 punktów. W środę wieczorem Aalborg gra u siebie awansem z Odder Handbold.

Jedenasty mecz, jedenaste zwycięstwo - drugą rundę fazy podstawowej węgierskiej ekstraklasy rozpoczęli piłkarze ręczni MOL-Pick Szeged. Drużyna trenera Juana Carlosa Pastora różnicą dziesięciu bramek ograła u siebie Sport 36 Komlo.

MOL-Pick Szeged - Sport 36 Komlo 27:17 (17:10)

MOL-Pick: Sierra, Wyszomirski, Pasztor - Parrondo 4, Ilyes 1, Zubai 2, Blazević 1, Källman 4, Mindegía 3, Balogh 3 (1), Prodanović 4 (3), Ancsin 1, Vadkerti, Vranjes 2, Fekete 2, Arpasi.
Ligowego meczu nie grała francuska Dunkierka, która rozgrywała za to ćwierćfinałowy mecz Pucharu Francji.

Montpellier Agglomeration HB - Dunkerque HB 28:31 (24:24, 13:10)

Dunkerque HB: Gerard 15/37, Annotel 0/1 - Afgour 2/3, Lamon 0/1, Nagy 5/15, Touati 2/3, Soudry 9/15, Emonet 4/6 (2/2), Grocaut, Pejović 2/3, Mokrani 2/4, Butto 5/5 (3/3).

Mistrz Francji ostatnio regularnie ogrywa swoich najmocniejszych rywali. Kilka dni temu wygrał w lidze z Paris Saint Germain, teraz drużyna trenera Patricka Cazala awansowała do półfinału Pucharu Francji, pokonując na wyjeździe po dogrywce lidera francuskiej ekstraklasy i obrońcę pucharu, Montpellier Handball.

Spotkanie było niezwykle zacięte i widowiskowe. Przez 40 minut przewaga należała do gospodarzy, którzy w 37 minucie prowadzili 19:13. Od tego momentu losy meczu zaczęły się odwracać. W dużej mierze dzięki seryjnym obronom bramkarza Dunkierki, Vincenta Gerarda. W 52 minucie goście prowadzili już 24:21, ostatecznie doszło do dogrywki, w której wyraźnie dominował zespół z północy Francji.

Kolejnej porażki w lidze szwajcarskiej doznali Kadetten Schaffhausen.

Kadetten Schaffhausen - Wacker Thun 25:32 (11:15)

Kadetten: Maier, Portner - Cvijetić 2, Kuettel, Graubner, Pendić 8 (3), Mamić 3, Geisser 3, Stojanović, Mansson 2, Doborac 1, Jurca 6.

To był bardzo słaby występ drużyny trenera Markusa Baura. I nie usprawiedliwia tego nawet ciągły brak kontuzjowanego czołowego gracza, Manuela Linigera. Spotkanie nie układało się "Kadetom" od początku. Szczególnie słaby w wykonaniu zespołu z Szafuzy był początek drugiej połowy. W efekcie w 46 minucie było 17:27 i praktycznie po meczu.

Po 10 kolejkach Kadetten zajmują trzecie miejsce w tabeli z 12 punktami, mając cztery punkty straty do Pfadi Winterthur i St. Gallen.

Komplet pięciu zwycięstw ma na koncie w lidze ukraińskiej Motor Zaporoże. W czwartej kolejce wygrali z lokalnym rywalem, a w piątej zaporożcy zdemolowali Dinamo Połtawa. W tym drugim meczu mimo braku aż sześciu zawodników (chorych Richarda Stochla, Siergieja Onufrienki, Siergieja Burki, Mykoły Stieciury, Jegora Jewdokimowa i Jewgienija Żuka), Motor rozbił rywala w pył, tracąc do przerwy tylko trzy bramki.

ZNTU-ZAS Zaporoże - Motor Zaporoże 24:33 (12:15)

Motor: Stochl, Sapun - Żuk 7, Onufrienko 6, Burka 4, Doroszczuk 4. Kubatko 3, Kurylienko 2, Żukow 1, Szewieliew 1, Denisow 1, Kozakiewicz 1, Steciura 1, Angel Perez 2 (1), Titow, Afitulin.

ZTR Zaporoże - Dinamo Połtawa 35:12 (16:3).

Motor: Koszowyj, Sapun - Deniso 6, Aflitulin 4 (1) Doroszczuk 4, Kubatko 4, Doncow 4, Kozakiewicz 4, Skopincew 2, Żukow 2, Kurylienko 2, Titow 2, Angel Perez, Szewieliew.