Pierwsza wygrana Motoru Zaporoże w Lidze Mistrzów

/PK/
W pierwszym meczu grupy D piątej kolejki Ligi Mistrzów, ukraiński Motor Zaporoże pokonał szwajcarskich Kadetten Schaffhausen 31:26. To pierwsza wygrana mistrza Ukrainy w tych rozgrywkach. W grupie tej występuje również Vive Tauron Kielce, który w niedzielę o 16.50 zagra w Danii z Aalborgiem Handball.

Motor Zaporoże - Kadetten Schaffhausen 31:26 **(18:13).**

Motor: Stochl, Koszowyj - Onufrienko 9, Skopincew 9, Burka 5, Perez de Inestrosa 2, Szewieliew 2, Steciura 2, Kozakiewicz 1, Kurylienko 1, Aflitulin, Denisow, Doroszczuk, Kubatko, Titow, Żukow.

Kadetten: Maier, Puljezević - Pendić 6, Stojanović 5, Cvijetić 4, Mansson 4, Mamić 3, Graubner 2, Jurca 1, Küttel 1, Doborac, Geisser, Meister.

Motor we wszystkich poprzednich meczach prezentował się z dobrej strony, ale dopiero w spotkaniu z mistrzem Szwajcarii zdobył swoje pierwsze punkty.

Goście zagrali bez dwóch swoich czołowych zawodników - bramkarza Nikoli Portnera i lewoskrzydłowego Manuela Linigera. Gospodarze szybko wypracowali kilkubramkową przewagę (15 minuta 10:5) i przejęli kontrolę nad sytuacją. Szwajcarzy kilka razy zbliżyli się na niebezpieczną różnicę - w 19 minucie (12:10), w 39 minucie (20:17) i w 55 minucie (27:24).

Najskuteczniejszymi graczami z zespołu z Zaporoża byli prawy rozgrywający Siergiej Onufrienko i lewoskrzydłowy Oleg Skopincew, którzy zdobyli po 9 bramek. W Kadetten - środkowy Andrija Pendić - 6 goli i prawy rozgrywający Aleksandar Stojanović - 5.

W tabeli Motor awansował na piąte miejsce, wyprzedzając francuską Dunkierkę.