Piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec pokonali Viret Zawiercie [WIDEO, zdjęcia]

Mimo wypracowanej siedmiobramkowej przewagi, piłkarze ręczni KSZO zafundowali ostrowieckim kibicom nerwową końcówkę. Na szczęście z happy endem.
KSZO Ostrowiec - Viret Zawiercie 30:27

KSZO Odlewnia Ostrowiec - Viret Zawiercie 30:27 (17:12)

KSZO: Drabik, Szewczyk - Mazur, Radowiecki 1, Jeżyna 4, Jamioł, Afanasjev 1, Świeca 7, T. Pomiankiewicz 9, Biskup, Wojkowski 4, Kalita 4.

Viret: Ratuszniak, Kot - Kapral, I. Zagała, S. Zagała 5, Kuśmierczyk 12, Fugiel 5, Kosmalski, Nowak 1, Biernacki 3, Makaruk 1.

Było to pierwsze domowe spotkanie KSZO pod wodzą nowego szkoleniowca, Aleksandra Malinowskiego. Do 13 minuty meczu, gra toczyła się punkt za punkt (8:8). Wówczas pięć bramek z rzędu rzucili gracze KSZO (13:8). Wówczas, dał o sobie znać delegat - Aleksander Madejak. Przy wykonywaniu rzutu karnego stwierdził na podstawie własnych notatek, że faulujący Adrian Wojkowski był już wcześniej ukarany żółtą kartką i powinien otrzymać karę dwóch minut. Po chwili zamieszania ustalono, że delegat nie ma racji i choć rzut karny został obroniony… wobec zamieszania, sędziowie nakazali jego powtórzenie i tym razem gracz Viretu nie pomylił się.

W perspektywie dalszego przebiegu meczu, incydent ten mógł mieć wpływ na ostateczny wynik, bowiem ostrowczanie dwie minuty przed przerwą (17:10) stracili rytm gry i systematycznie tracili wypracowaną przewagę. Sytuacja ta trwała do 52 minuty, gdy goście doprowadzili do remisu po 25. Ostrowczanie raz jeszcze zmobilizowali się i rzucili z rzędu pięć bramek (30:25) i choć podobnie jak w pierwszej połowie, w ostatnich dwóch minutach nie zdołali pokonać bramkarza, przy dwóch celnych rzutach Viretu, mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w lidze.

WSZYSTKO o piłce ręcznej w Świętokrzyskiem

W innych meczach: Grunwald Ruda Śl. - Zagłębie Sosnowiec 34:27 (20:13), Wanda Kraków - MKS Biłgoraj 30:21 (14:10), pauzował Orzeł Przeworsk.

1. MOSiR Bochnia 6 10 202-148
2. Grunwald Ruda Śl. 5 8 161-139
3. Wisła Sandomierz 5 8 145-132
4. Vive Tauron II Kielce 6 6 183-175
5. Wanda Kraków 5 6 129-129
6. Zagłębie Sosnowiec 6 4 169-156
7. AZS Politechnika Św. 5 4 131-138
8. Orzeł Przeworsk 5 2 132-184
9. MKS Biłgoraj 5 0 108-159

W następnej kolejce, 22.11: Politechnika - Wanda, Orzeł - Wisła, pauzuje Vive Tauron II.