Koszykarze Politechniki Świętokrzyskiej lepsi od Cracovii

Mateusz Kołodziej [email protected]
Mateusz Kołodziej
Koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo Kielce odnieśli czwarte zwycięstwo w trzeciej lidze. W meczu piątej kolejki tych rozgrywek podopieczni Stanisława Dudzika pokonali Cracovię Kraków 64:54.

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce - Cracovia Kraków 64:54, (20:13,12:16, 20:13, 12:12)
AZS Politechnika:
Busz 26 (5x3), Jaworski 10, Rzońca 6, Pawlak 5 (1x3), Łuczyński 3 - Borowicki 5, Pobocha 4, Bacik 3, Strzałka 2, Banasik, Paluch, Jakubczyk

Do tej pory kielczanie przegrali tylko raz i mają tylko punkt straty do lidera, niepokonanej drużyny Politechniki Krakowskiej. - W zasadzie cały mecz był pod naszą kontrolą, drużyna krakowska ani razu nie wyszła na prowadzenie - opowiada skrzydłowy Politechniki, Artur Busz.

On sam znacząco się przyczynił do zwycięstwa jego drużyny. Już w pierwszej kwarcie trzykrotnie trafił z dystansu, a do przerwy miał na koncie 13 punktów. Ostatecznie zakończył spotkanie z dorobkiem 26 "oczek". - Nie czuję się bohaterem, cała drużyna zapracowała na zwycięstwo - dodaje były koszykarz UMKS Kielce.

Po pięciu kolejkach trzeciej ligi kielczanie plasują się na wysokim, drugim miejscu w tabeli.

- W naszej grze jest jeszcze dużo mankamentów, ale jestem przekonany, że z każdym treningiem i z każdym meczem będzie lepiej - dodaje Artur Busz. Teraz przed jego zespołem pojedynek z kolejnym krakowskim zespołem. W Krakowie kielczanie spotkają się już w piątek, 21 listopada, z miejscową Wisłą.