Udana runda jesienna Neptuna Końskie w czwartej lidze

(kar)
W sobotę Neptun Końskie rozegrał na własnym boisku mecz 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego, w którym podejmował trzecioligową Łysicę Akamit Bodzentyn. Naszej drużynie zabrakło w tym pojedynku argumentów. Przegrała go 1:3. Jedynego gola dla Neptuna strzelił w 80 minucie z rzutu karnego Piotr Gardynik, który został wypożyczony z klubu z Bodzentyna.

Mimo tej porażki jesień należy zaliczyć do udanych w wykonaniu koneckiej drużyny, która jest beniaminkiem rozgrywek. Na półmetku rozgrywek zajmuje ona dziewiąte miejsce z dorobkiem 22 punktów. Dziesiąta Skała Tumlin ma 17 punktów. Drużyny, które plasują się nad naszym zespołem nie mają dużej przewagi. Ósma jest Klimontowianka Klimon-tów - 23 punkty, siódmy Naprzód Jędrzejów - 23, szósty GKS Rudki - 24, piąta Nida Pińczów i czwarta Pogoń Staszów - po 25 punktów, trzecia Lubrzanka Kajetanów - 26. - Należy być zadowolonym z tej rundy, tym bardziej, że początek mieliśmy słaby. Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy zbyt późno. Ponadto z zespołu odeszło aż siedmiu graczy. Ciężko było ich zastąpić. Istotne było dołączenie do naszej drużyny Piotra Gardynika, Grzegorza Jagodzkiego i Jarosława Komisarskiego. Dopiero po czterech meczach zaczęliśmy grać przyzwoicie i gromadzić punkty. Mogliśmy zdobyć odrobinę więcej punktów, ale uważam, że jak na beniaminka 22 punkty jest dobrym osiągnięciem - mówił Krzysztof Dziubel, trener Neptuna.

Konecki zespół będzie trenował do końca listopada. Później rozpocznie przerwę zimową. Przygotowania do rundy rewanżowej drużyna rozpocznie w połowie stycznia. W trakcie przygotowań do rundy wiosennej Neptun rozegra sparingi z następującymi rywalami: Wierną Małogoszcz, Samso-nem Samsonów, Koroną II Kielce, Lubrzanką Kajetanów, Spartakusem Daleszyce, Łysicą Akamit Bodzentyn, Partyzantem Radoszyce oraz Szydło-wianką Szydłowiec.

Na razie nie wiadomo, jakie zmiany kadrowe zajdą w naszej drużynie w przerwie zimowej. Możliwe, że do gry powróci napastnik Karol Mojecki, który przebywa za granicą. Nie wiadomo, czy na rundę wiosenną w drużynie zostaną obrońca Szymon Rafalski i bramkarz Mateusz Detka.