Wielki sukces Sparty Kazimierza Wielka

Kamil Markiewicz [email protected]
Obrońca i kapitan Sparty Marek Sobura po sobotnim meczu z Czarnymi Połaniec zakończył piłkarską karierę. Kamil Markiewicz
Kazimierski zespół zakończył rundę jesienną na pierwszym miejscu. Piłkarze będą trenować do końca listopada, później przerwa zimowa

W sobotę, Sparta Kazimierza Wielka podejmowała na własnym boisku w meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego trzecioligowych Czarnych Połaniec. W 51 minucie nasza drużyna objęła prowadzenie po golu Rafała Wrony. W 75 minucie goście wyrównali. Remisem 1:1 zakończył się regulaminowy czas gry oraz dogrywka. Mecz musiał zostać rozstrzygnięty w rzutach karnych. W tych lepsi okazali się gospodarze, który zwyciężyli 5:3.

Jesienią nie mieli sobie równych

Sparta jesienią prezentowała się znakomicie. Poza awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski, który rozegrany zostanie wiosną, nasz zespół został mistrzem jesieni. Podopieczni trenera Stanisława Owcy na półmetku rozgrywek prowadzą w tabeli czwartej ligi z dorobkiem 40 punktów. Mają oni przewagę nad drugim Spartakusem Daleszyce 6 punktów oraz nad trzecią Lubrzanką Kajetanów aż 14 punktów. - Nasza pozycja świadczy o tym, że byliśmy najlepszym zespołem w tej rundzie. Zanotowaliśmy jedną wpadkę z Nidą. Mieliśmy przewagę przez całe spotkanie, ale nie potrafiliśmy wykorzystać stworzonych sytuacji. Rywale w końcówce strzelili nam gola i wygrali - mówił Stanisław Owca, trener Sparty.

Porażka, remis i trzynaście zwycięstw

Taką liczbę punktów nasza drużyna zdobyła dzięki zwycięstwu w trzynastu, z piętnastu meczów rundy jesiennej. Uległa ona jedynie TS 1946 Nidzie Pińczów 0:1, w meczu dziesiątej kolejki. Nasz zespół zremisował w spotkaniu siódmej kolejki z Naprzodem Jędrzejów. W sumie zdobył on 40 bramek, tracąc 12. Najskuteczniejszym graczem Sparty jest Mateusz Wąż, który strzelił 9 goli.

Marek Sobura zakończył karierę

Sobotni mecz był ostatnim w wykonaniu obrońcy i kapitana drużyny Marka Sobury. 34-letni zawodnik postanowił zakończyć piłkarską karierę. Poza nim wszyscy zawodnicy zapowiedzieli chęć pozostania w drużynie z Kazimierzy Wielkiej na kolejną rundę. Klub będzie poszukiwał wzmocnień w defensywie. Będzie on chciał pozyskać bramkarza oraz dwóch obrońców.

Sparta trenować będzie do końca listopada, później zespół rozpocznie przerwę zimową. Przygotowania do rundy wiosennej drużyna wznowi 19 stycznia.