Grand Prix Radomia zakończyło sezon biegaczy

/SzS/
90 osób wystartowało nad zalewem
90 osób wystartowało nad zalewem Biegiem Radom
Blisko 100 osób wzięło udział w Grand Prix Radomia w bieganiu. Wśród panów zwyciężył Mateusz Kaczor, a wśród pań - Karolina Waśniewska.

Już po raz szósty zorganizowane biegi Grand Prix Radomia. Impreza odbyła się nad zalewem na Borkach. Panie miały do pokonania dystans 3600 metrów (dwa okrążenia wokół zalewu). Walczące od początku sezonu o prymat wśród kobiet, nastoletnie zawodniczki ZTE Radom, Ewelinę Płatos i Milenę Czubak, pogodziła bardziej doświadczona Karolina Waśniewska (Biegiem Radom!). Drugie miejsce wywalczyła Płatos, a trzecie Czubak.

Do biegu mężczyzn na dystansie 7200 metrów przystąpiło ponad 90 zawodników. Od początku, ton rywalizacji nadawali młodzi biegacze z ZTE. Lider klasyfikacji generalnej, Mateusz Dębski, postawił przysłowiową kropkę nad "i", wygrywając ostatni z tegorocznych biegów. Jako drugi finiszował jego klubowy kolega, Damian Krzosek. Trzecie miejsce wywalczył Karol Grabda z Mirowa.

W niedzielne przedpołudnie, mimo chłodu, na starcie nie zabrakło najmłodszych. Wśród przedszkolaków zwyciężali: Oliwia Borkowska wśród dziewczynek i Bartosz Pawelec wśród chłopców. Wśród dzieci z klas I i II, Hanna Bojarska i Aleksander Gapczyński. Wśród dzieci z klas III i IV: Aleksandra Skórkiewicz i Tomasz Gapczyński. Z kolei wśród uczniów z klas V i VI najszybsi byli Weronika Wątły i Marcel Myrta. Pobiegli również gimnazjaliści. W tej kategorii wiekowej najszybsi byli Aleksandra Konieczna i Przemysław Gruszczyński. Była to ostatnia tegoroczna impreza z cyklu Grand Prix Radomia.