Zapaśnicy z Połańca na podium mistrzostw Polski

(SAW)
Na podium Patryk Jurkowski, który wywalczył srebrny medal.
Na podium Patryk Jurkowski, który wywalczył srebrny medal. archiwum prywatne
W Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym. W turnieju tym startowało 219 zawodników i 114 zawodniczek z całej Polski. MKS Czarni Połaniec reprezentowała sześcioosobowa ekipa składająca się z czterech zawodników i dwóch zawodniczek. Dwaj zdobyli medale - Patryk Jurkowski srebrny i Piotr Migoń z brązowy.

Drużynę chłopców reprezentowali : Patryk Jurkowski w kategorii wagowej 35 kg , Piotr Adaś w 42 kg , Jakub Władczyk Jakub w 53 kg i Piotr Migoń w 66 kg. Natomiast w grupie dziewcząt : Weronika Kapinos w kategorii 48 kg, i Wiktoria Siemek w kategorii 34 kg.

Patryk Jurkowski wywalczył srebrny medal i został wicemistrzem Polski w roku startowym 2014. Piotr Migoń po równie ciekawych pojedynkach wywalczył brązowy medal. Inny zawodnik Czarnych Jakub Władczyk wywalczył piąte miejsce, a Piotr Adaś uplasował się na dwudziestym trzecim miejscu. W rywalizacji dziewcząt Wiktoria Siemek zajęła piątą lokatę, natomiast Weronika Kapinos zajął miejsce osiemnaste.

Medale uzyskane w najważniejszym turnieju jakimi są Mistrzostwa Polski Młodzików poprzedziły równie dobre starty podopiecznych trenerów Tadeusza Szkwarka i Henryka Skotnickiego w turniejach Ogólnopolskich i Makroregionalnych.

Na sześćdziesiąt startujących reprezentacji klubowych z całej Polski -zawodnicy z Połańca na trwałe zaznaczyli swoją obecność- zajmując ósme miejsce we współzawodnictwie klubowym.