Udana runda jesienna Łysicy Akamit Bodzentn

Kamil Markiewicz
Najskuteczniejszym graczem zespołu z Bodzentyna w rudzie jesiennej był Mirosław Kalista. Zdobył pięć bramek.
Łysica Akamit Bodzentyn zakończyła piłkarskie rozgrywki w tym roku. Zespół już nie trenuje, przegotowania do nowej rundy wznowi w styczniu

W sobotę Łysica Akamit Bodzentyn rozegrała na wyjeździe mecz 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego z czwartoligo-wym Neptunem Końskie. Zwyciężyła 3:1.

Od początku nasz zespół miał inicjatywę na boisku. Do przerwy prowadził on 2:0, po golach Krystiana Płusy i Szymona Michty. Po przerwie prowadzenie na 3:0 podwyższył Płusa zdobywając bramkę z rzutu karnego. W 80 minucie gola strzelili gospodarze. Michała Ścisłowicza z rzutu karnego pokonał Piotr Gardynik, który w Neptunie gra na zasadzie wypożyczenia z Łysicy.

Nasza drużyna awansowała do ćwierćfinału, który rozegrany zostanie wiosną.

Na półmetku w środku stawki

Po rundzie jesiennej Łysica zajmuje ósme miejsce w tabeli trzeciej ligi z dorobkiem 24 punktów. Pozycję niżej z takim samym dorobkiem punktowym, ale gorszym bilansem bramkowym zajmują Czarni Połaniec. Dziesiąta jest Korona II Kielce z 21 punktami. Przed naszą drużyną plasuje się Wisła II Kraków - 27 punktów. - Mieliśmy słaby początek rundy, który zaczęliśmy od spotkań z beniaminkami rozgrywek, którzy byli żądni zwycięstw w trzeciej lidze. Grało nam się ciężko z tymi przeciwnikami. Później grali oni już gorzej. Później przyszła seria dziesięciu pojedynków bez porażki, co pokazało, że potrafimy grać w tej lidze. Straty punktowe, które mieliśmy na początku sezonu nie pozwoliły nam na zajęcie miejsca w pierwszej piątce, co było naszym celem - mówił Arkadiusz Bilski, trener Łysicy.

Piłkarze z Bodzentyna już nie trenują

Zespół z Bodzentyna zakończył już treningi i rozpoczął przerwę zimową. Przygotowania do rundy rewanżowej Łysica wznowi w połowie stycznia. W tym czasie rozegra ona kilka meczów kontrolnych, między innymi z: Koroną II Kielce, juniorami starszymi Korony Kielce, Granatem Skarżysko-Kamienna oraz Pilicą Białobrzegi.

Drużyna zostanie wzmocniona

Na razie nie wiadomo, czy któryś z zawodników postanowi w przerwie zimowej opuścić klub z Bodzentyna. Pewne jest, że zespół zostanie wzmocniony. Na razie nie widomo, kto może pojawić się w kręgu zainteresowań włodarzy Łysicy. Decyzje kadrowe podejmowane będą wkrótce.