Udana runda jesienna Nidy Pińczów

Kamil Markiewicz [email protected]
Pomocnik Artur Karasek jesienią był jednym z najskuteczniejszych graczy Towarzystwa Sportowego 1946 Nida Pińczów. W ligowych rozgrywkach zdobył pięć bramek. Kamil Markiewicz
TS 1946 Nida Pińczów zakończyło rundę jesienną na piątym miejscu. Pińczowski zespół trenuje do 15 grudnia, później przerwa w zajęciach

Towarzystwo Sportowe 1946 Nida Pińczów zakończyło jesienne rozgrywki. W sobotę nasza drużyna pokonała w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego Moravię Morawica 3:2.

Do rozstrzygnięcia pucharowego spotkania potrzebna była dogrywka. Do 78 minuty nasz zespół przegrywał 0:2. W 83 minucie kontaktowego gola strzelił Tomasz Bisikie-wicz. W 87 minucie samobójcze trafienie zanotował Rafał Kita. Natomiast w 96 minucie zwycięską bramkę zdobył Artur Karasek. Kolejne pucharowe mecze odbędą się wiosną.

Piąte miejsce na koniec rundy

Zespół z Pińczowa po spadku z trzeciej ligi, w czwartoligo-wych rozgrywkach radził sobie dobrze. Drużyna ostatecznie zajęła piąte miejsce po rundzie jesiennej z dorobkiem 25 punktów. Taką samą zdobyć punktową ma czwarta Pogoń, ale lepszy bilans bramkowy. Punkt więcej ma zajmująca trzecie miejsce Lubrzanka Kajetanów. Lider Sparta Kazimierza Wielka ma 40 punktów, a wicelider Spartakus Daleszyce 34. - Po spadku z trzeciej ligi odeszło od nas kilku zawodników. Między innymi Robert Banaszek, Łukasz Gębski, Mateusz Kołodziejski, Kamil Kosela i Piotr Rajca. Ponadto na początku sezonu trapiły nas kontuzje. Były mecze, na które jeździliśmy w dwunastu. Ponadto pierwsze dziesięć spotkań graliśmy na wyjeździe. To wszystko z pewnością złożyło się na trud, który towarzyszył nam na początku rozgrywek. Jesteśmy zadowoleni z tego, że zdobyliśmy tyle punktów, że dały nam one piąte miejsce. Cały czas mierzymy w pierwszą trójkę ligi. Wiosną dołączą do nas kolejni zawodnicy, między innymi Marcel Motyk, który dochodzi do siebie po kontuzji - powiedział Artur Jagodziński, szkoleniowiec Nidy.

Wygrali ze Spartą, a przegrali z ŁKS Georyt

W piętnastu kolejkach, które zostały rozegrane jesienią, Nida odniosła osiem zwycięstw, zanotowała remis oraz poniosła sześć porażek.
Jedną z najważniejszych wygranych była ta z dziesiątej kolejki. Pińczowski zespół w derbach Ponidzia pokonał na wyjeździe mistrza jesieni Spartę Kazimierza Wielka 1:0, po golu Artura Karaska. To była jedyna porażka, jaką kazimierski zespół doznał w tej rundzie. Innym ważnym zwycięstwem była wygrana w trzynastej kolejce w derbach ze Zdrojem Busko-Zdrój 3:1. Poza tym Nida pokonywała także Alit Ożarów 3:1, Naprzód Jędrzejów 2:1, Skałę Tumlin 3:1, Unię Sędziszów 1:0, Orlicza Suchedniów 2:1 oraz Lubrzankę Kajetanów 3:1.

Remis nasza drużyna zanotowała w meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej z beniaminkiem rozgrywek GKS Rudki 1:1.
Zespołów z Pińczowa doznał także niespodziewanych porażek ze słabymi zespołami. W drugiej kolejce uległ na wyjeździe ŁKS Georyt Łagów 1:3. Natomiast w siódmej kolejce przegrał na wyjeździe z Hetmanem Włoszczowa 0:1. Ponadto nasza drużyna poniosła porażki z Pogonią Staszów 0:2, Spartakusem Daleszyce 1:3, Klimontowianką Klimontów 1:3 oraz Neptunem Końskie 0:3. - Szkoda nam porażki z zespołami, które w trakcie rudny pokazały, że nie prezentują się najlepiej - powiedział szkoleniowiec pińczowskiego zespołu.

Najskuteczniejsi Gajda i Karasek

W rundzie jesiennej Nida straciła i strzeliła 22 bramki. Najskuteczniejszymi graczami w rozgrywkach ligowych z naszej drużyny byli Piotr Gajda i Artur Karasek, obaj zdobyli po 5 bramek. Po 4 trafienia zanotowali Marcin Szafraniec i Łukasz Mika. Natomiast po golu strzelili Konrad Ciacia, Rafał Szczygieł, Patryk Szczygieł i Paweł Łuszcz.

Zawodnicy wciąż będą trenować

Piłkarze Nidy do 15 grudnia będą uczestniczyć w okresie roztrenowania. Później będą mieli przerwę w treningach. Przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczną około 15 stycznia.

Podczas przygotowań do rundy wiosennej nasz zespół zagra dziewięć sparingów. Zmierzy się on z następującymi przeciwnikami: 31 stycznia - GKS Rudki, 7 lutego
- Samson Samsonów, 10 lub 12 lutego - Korona Kielce (juniorzy starsi), 12 lutego - Skała Tumlin, 21 lutego - GKS Nowiny, 25 lutego - Lubrzanka Kajetanów, 28 lutego - Czarni Połaniec, 7 marca - Moravia Morawica, 14 marca - Zdrój Busko-Zdrój.

Nida poszukuje ofensywnego gracza

W przerwie zimowej włodarze pińczowskiego zespołu będą chcieli wzmocnić siłę ofensywną zespołu. Klub będzie poszukiwał napastnika. Jesienią drużyna miała wiele podbramkowych sytuacji, ale dużą część z nich zmarnowała.