Zwycięstwo, remis, porażka - tylko trzykrotnie Korona grała z Zawiszą

Jaromir Kruk
Sławomir Stachura
Drogi Korony Kielce i Zawiszy Bydgoszcz jakoś się w polskim futbolu rozchodziły, do sezonu 2013/14. Wtedy to bydgoszczan prowadził Ryszard Tarasiewicz. Nie udało mu się pokonać ekipy Martina Rojo Pachety, mimo iż Zawisza spisywał się w rozgrywkach ligowych lepiej od Korony.

4 października w Bydgoszczy jedynego gola zdobył lewy obrońca kielczan Kamil Sylwestrzak. Wojciech Kaczmarek skapitulował po uderzeniu głową Sylwestrzaka, któremu z rzutu rożnego asystował Michał Janota.

Przerwana passa

Październikowe spotkanie sprzed roku stało na kiepskim poziomie, a Zawisza zapłacił za zbytnią pewność siebie. Korona pokazała, że jej mocną bronią są stałe fragmenty gry, a rzut rożny sfinalizował Sylwestrzak, dla którego było to trafienie numer jeden w ekstraklasie. Dzięki niemu żółto-czerwoni przerwali swoją półtoraroczną passę spotkań bez wyjazdowej wygranej.

Czerwony Pilipczuk

W marcu tego roku w Kielcach podopieczni Pachety wyszli na prowadzenie już w 13 minucie (bramka Radka Dejmka), a potem inicjatywę przejęli bydgoszczanie. Korona szczęśliwie się broniła, choć widać było, że opada z sił. Gdy w 74 minucie czerwony kartonik za bezmyślny faul ujrzał Siergiej Pilipczuk, goście poczuli krew i w końcu Sebastian Ziajka pokonał Zbigniewa Małkowskiego. Remis nie był złym rezultatem dla Korony.

Druga strona barykady

Ryszard Tarasiewicz jako szkoleniowiec Korony zadebiutował w tym sezonie w meczu przeciw… Zawiszy, na dodatek w Bydgoszczy. Przy tropikalnym upale obie drużyny stworzyły słabe widowisko, a bydgoszczanie, uczestnik eliminacji Ligi Europy, skorzystali z błędów kielczan. Przy golu Jorge Kadu asystował obrońca kielczan Moussa Ouattara, potem nie popisał się Kamil Sylwestrzak, który ułatwił zadanie Luisowi Carlosowi. Porażkę 0:2 trener Tarasiewicz tłumaczył brakiem rytmu meczowego, ale teraz nadarza się idealna okazja do rewanżu, a Korona jest faworytem.