Maciej Kielar z buskiego klubu Ring najlepszy w Pucharze Polski kadetów

Adam Ligiecki [email protected]
Maciej Kielar, czołowy bokser buskiego klubu BMUKS Ring, wywalczył złoty medal w Pucharze Polski 2014 kadetów. Adam Ligiecki
To pierwszy złoty medal naszego boksera w turnieju rangi mistrzowskiej

Maciej Kielar zajął pierwsze miejsce w listopadowym turnieju w Łomży. Wygrał cztery walki w wadze 63 kilogramów, uznany też został najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

- Przed wyjazdem do Łomży liczył em na dobry wynik, ale o "złocie" raczej nie marzyłem. Za to po walce półfinałowej, w której pokonałem bardzo dobrego rywala, już wiedziałem, że złoty medal musi być mój - przyznaje Maciek.

Prawdziwy wojownik

- Odważny, wesoły, towarzyski, konsekwentny w działaniu. I.. średni w nauce - kreśli swój portret Maciej Kielar.
Ma 15 lat, jest uczniem klasy III C Samorządowego Gimnazjum w Zbludowicach. Boks trenuje dopiero od dwóch lat, ale ma na koncie wiele spektakularnych sukcesów.

- Maciek? To świetna technika, mocny cios. Jest agresywny i zadziorny w ringu. To prawdziwy wojownik - mówi czołowy bokser buskiego klubu Patryk Głuch. - Także fajny i sympatyczny kolega.

Złota Łomża

W turnieju Pucharu Polski 2014 kadetów w Łomży startowali najlepsi w kraju pięściarze w tej kategorii wiekowej. Maciek zaczął efektownie, bo od wygranej w pierwszej rundzie (przez techniczny nokaut) z Michałem Kozłowskim z Sokółki.
Potem zwyciężył wysoko na punkty z Mateuszem Piekarskim (Champion Włocławek), by w półfinale trafić na mocnego rywala, Bereja Hamzica z Lublina. Wygrał po zażartej walce 2:1, a finał - dzień później - był już spacerkiem. Po pokonaniu Kacpra Siergieja z Suwałk (3:0) mógł z dumą paradować ze złotym medalem.

To duży talent

Maciej Kielar to jeden z największych talentów w buskim boksie. We wrześniu minęły dwa lata, kiedy rozpoczął treningi w klubie Ring.

- Początki nie były łatwe, ale z każdym dniem szło mi coraz lepiej - wspomina. - Dużo pomógł mi Damian Kaszuba. To świetny kolega, był dla mnie wzorem do naśladowania.
Maciek czyni błyskawiczne postępy. Po zdobyciu "złota" w Łomży wystąpił na turnieju w Busku i - jak na mistrza przystało - zajął pierwsze miejsce.

Miejsce w kadrze

Maciej Kielar ma także w dorobku br ązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2014. - Oba te medale cenię na równi. Są dla mnie bardzo ważne - podkreśla.

Podopieczny trenera Zdzisława Patality wyrasta na klasowego boksera. Maciek należy do kadry narodowej w swojej kategorii wiekowej.