Starachowiccy pływacy mistrzami Małej Ligi Pływackiej

Kamil Markiewicz [email protected]
Pływacy Barakudy Starachowice podczas zawodów w Ostrowcu Świętokrzyskim zapewnili sobie historyczne zwycięstwo w Małej Lidze Pływackiej. archiwum klubu
Klub ze Starachowic w sobotę obchodził jubileusz pięciolecia istnienia

Barakuda Starachowice po raz pierwszy w historii klubu zwyciężyła w generalnej klasyfikacji Małej Ligi Pływackiej. Przed tygodniem nasi zawodnicy rywalizowali w ostatnich zawodach trzynastej edycji ligi, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zwyciężali w ostatnich zawodach

W zawodach w Ostrowcu Świętokrzyskim aż sześć razy nasi pływacy zajmowali pierwsze miejsca. W kategorii wiekowej 10 lat i młodsi na dystansie 100 metrów stylem zmiennym zwyciężyła Weronika Latała z czasem 1:26.01, była ona także pierwsza na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym z rezultatem 39.22. Ponadto w tej kategorii Barakuda zwyciężyła w sztafecie mieszanej na dystansie 8x50 metrów stylem dowolnym, uzyskując wynik 5:07.32.

Wśród 11-latków dwukrotnie pierwszy był Marcel Zarychta na dystansach 200 metrów stylem zmiennym z wynikiem 2:52.91 oraz 100 metrów stylem dowolnym z wynikiem 1:08.29. Ponadto w rywalizacji na 50 metrów stylem motylkowym zwyciężył Kacper Majewski z czasem 36.01, był on także drugi na 50 metrów stylem dowolnym z wynikiem 31.69.

Najlepsze wyniki zawodniczek Barakudy: kategoria 10 lat i młodsi: 50 metrów stylem klasycznym: 2. Hanna Adamus - 47.75 sekund, 3. Patrycja Bontor - 48.53, 4. Antonina Wiśniewska - 48.88. 100 metrów stylem zmiennym: 1. Weronika Latała - 1:26.01, 3. Antonina Wiśniewska - 1:32.15. 50 metrów stylem grzbietowym: 1. Weronika Latała - 39.22, 3. Patrycja Bontor - 42.58. 11 lat: 100 metrów stylem dowolnym: 2. Iga Czernikiewicz - 1:14.46. Sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym: 5. Barakuda Starachowice - 6:40.60.
Najlepsze wyniki zawodników Barakudy: 10 lat i młodsi: 50 metrów stylem klasycznym: 2. Krystian Sobieraj - 45.96, 5. Kacper Nowak - 48.31. 50 metrów stylem grzbietowym: 2. Krystian Sobieraj - 42.57, 3. Jakub Wypchło - 43.13, 4. Łukasz Pomorski - 43.70, 5. Miłosz Sobieraj - 43.81. 100 metrów stylem zmiennym: 2. Olaf Głowacki - 1:27.87, 3. Jakub Wypchło - 1:28.48. 11 lat: 50 metrów stylem motylkowym: 1. Kacper Majewski - 36.01. 200 metrów stylem zmiennym: 1. Marcel Zarychta - 2:52.91. 50 metrów stylem dowolnym: 2. Kacper Majewski - 31.69. 100 metrów stylem dowolnym: 1. Marcel Zarychta - 1:08.29. Sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym: 2. Barakuda Starachowice - 5:50.82.

Historyczne osiągnięcie naszych zawodników

Barakuda zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, zdobywając 2377 punktów. Nasz zespół wyprzedził między innymi drugi KSZO Ostrowiec - 2377 punktów oraz trzecią Koronę-Swim Kielce - 1593. Nasza drużyna była także najlepsza w klasyfikacji chłopców. Barakuda wygrała z dorobkiem 1147 punktów, drugi był KSZO - 1012 pkt., a trzecia Korona-Swim - 583 pkt. Wśród dziewcząt starachowicki zespół zajął drugie miejsce z 994 punkami. Zwyciężył KSZO - 1027 pkt., trzecia była Korona-Swim - 866 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej aż sześcioro naszych zawodników zajmowało miejsca na podium. W kategorii wiekowej 10 lat i młodsi, wśród dziewcząt pierwsza była Weronika Latała - 1147 punktów, a trzecia Antonina Wiśniewska - 974. Piąta była Patrycja Bontor - 887, jedenasta Julia Dziwosz - 761, dwunasta Maria Jarzyna - 739, piętnasta Hanna Adamus ex aequo z Weroniką Gałką - 683, a siedemnasta Oliwia Smuga - 658. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców drugi był Krystian Sobieraj - 685, trzeci Jakub Wypchło - 652, czwarty Olaf Głowacki - 649, siódmy Kacper Pastuszka - 552, ósmy Miłosz Sobieraj - 527, dziewiąty Kacper Nowak - 518, dziesiąty Jakub Jaroński, a dziewiętnasty Łukasz Pomorski. W kategorii 11 lat, trzecie miejsce wśród dziewcząt zajęła Iga Czernikiewicz - 1854, a wśród chłopców zwyciężył Marcel Zarychta - 1725, trzeci był Kacper Majewski - 1549. - To wielkie osiągnięcie dla naszego klubu. Udało nam się wygrać między innymi z klubem z Ostrowca Świętokrzyskiego, który zawsze był bardzo mocny. Poziom rywalizacji się zwiększył. Naszym atutem jest dobry system szkolenia oparty na technice pływania - mówił Bartosz Stanecki, trener Barakudy.

Świętowali pierwszy jubileusz

W sobotę odbyły się obchody jubileuszowe pięciolecia Barakudy. Wzięli w nim udział zawodnicy wraz z rodzicami oraz sztab szkoleniowy. - Z okazji pięciolecia klubu odbył się uroczysty koncert. Ponadto została zaprezentowana historia Barakudy w formie multimedialnej. Spotkanie przebiegało we wspaniałej rodzinnej atmosferze - dodał Stanecki.

Podczas koncertu swoje wokalne umiejętności zaprezentowali między innymi zawodniczka Barakudy Paulina Kowalska oraz trener Bartosz Stanecki, który wykonał własne utwory.
W Barakudzie pracuje pięciu trenerów. Są nimi: Bartosz Stanecki, Wojciech Ślęzak (trenerzy pływaków startujących w Małej Lidze Pływackiej), Maria Pytel, Kinga Rapcińska oraz Rafał Sobieraj.