Dramatyczny mecz i porażka tenisistek stołowych SPAR-Zamku Tarnobrzeg

Damian SZPAK [email protected]
Natalia Partyka zawiodła podczas meczu w Szekszard.
Natalia Partyka zawiodła podczas meczu w Szekszard. Grzegorz Lipiec
W piątkowym meczu Ligi Mistrzyń tenisa stołowego węgierska drużyna AC Szekszard wygrała ze SPAR-Zamkiem Tarnobrzeg 3:2.

Wyniki gier: Li Fen - Natalia Partyka 3:0 (11:7, 11:9, 11:9, Petra Lovas - Han Ying 0:3 (9:11, 5:11, 3:11), Alexa Szuitacs - Li Qian (4:11, 4:11, 8:11), Li Feng - Han Ying 3:2 (11:9, 8:11, 7:11, 13:11, 11:9)., Petra Lovas - Natalia Partyka 3:2 (7:11, 9:11, 13:11, 11:9, 13:11).

Rozpoczęło się dla naszej drużyny bardzo niedobrze, bowiem w pierwszej grze aktualna indywidualna mistrzyni Europy naturalizowana Szwedka Li Fen w trzech setach pokonała Natalię Partykę.

Straty zostały jednak szybko odrobione, bowiem Han Ying pewnie pokonała Petrę Lovas mając kłopoty tylko w trzecim secie.

W trzeciej grze wieczoru kapitalny pojedynek rozegrała Li Qian, która w ciągu 17 minut pokonała Alexę Szuitacs.

- To był popis gry “Małej", która szybkimi krokami wraca do światowej formy - cieszył się po meczu trener tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Nęcek.

W następnej grze wieczoru Li Feng zmierzyła się z Han Ying. Górą była zawodniczka Szekszard. Później do stołu podeszły Petra Lovas i Natalia Partyka. Partyka mimo wygrania dwóch pierwszych setów trzy kolejne przegrała.

Drugi mecz grupy pierwszej pomiędzy tureckim zespołem Fenerbahce Spor Kulubu i Austriackim Svan Strock rozegrany zostanie w poniedziałek 24 listopada.

W kolejnym meczu Champion League, drużyna SPAR Zamku zmierzy się 30 listopada na wyjeździe z Fenerbahce Spor - Kulubu.