Porażka piłkarzy ręcznych AZS Politechniki Świętokrzyskiej

/PK/
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska przegrała w Kielcach z Wandą Kraków.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Wanda Kraków 24:28 (11:10)

AZS Politechnika: Godzwon, Foks - Kamys 1, Chęcina 2, Sadecki 3, Kurek, Lenty, Kwieciński 3, Rączka 1, Nowakowski, Nowak 2, Kuraś 7, Żaba-Żabiński, Glita 5.

W 13 minucie meczu kielczanie prowadzili 7:1 i wydawało się, że wygrają lekko, łatwo i przyjemnie. To był jednak koniec dobrej gry gospodarzy, którzy kolejne siedem minut przegrali 1:5.

Do przerwy "akademicy" prowadzili minimalnie, a tuż po niej Wanda wyrównała. I znów nastąpił okres lepszej gry drużyny trenera Pawła Sieczki, która w 38 minucie po golu Jarosława Kurasia wygrywała 17:13. Jeszcze w 45 minucie kielczanie wygrywali 19:16, ale stracili cztery bramki z rzędu. W końcówce nasz zespół zagrał bardzo nieskutecznie, w przeciwieństwie do zawodnika gości Krystiana Franczaka, który w ostatniej fazie meczu zdobywał ważne bramki (w całym meczu trafił 10 razy). W 55 minucie było 21:25 i po meczu.

W innych meczach: MKS Biłgoraj - Grunwald Ruda Śl. 22:39 (9:20), Zagłębie Sosnowiec - MOSiR Bochnia 24:25 (14:13), pauzowało Vive Tauron II Kielce.

1. MOSiR Bochnia 7 12 227-172
2. Grunwald Ruda Śl. 6 10 200-161
4. Wisła Sandomierz 6 10 183-160
4. Wanda Kraków 6 8 157-153
5. Vive Tauron II Kielce 6 6 183-175
6. Zagłębie Sosnowiec 7 4 193-181
7. AZS Politechnika Św. 6 4 155-166
8. Orzeł Przeworsk 6 2 160-222