Przegrana piłkarek ręcznych Korony Handball Kielce w Słupsku

/PK/
Sławomir Stachura
W meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, Słupia Słupsk pokonała Koronę Handball Kielce 29:22.

Słupia Słupsk - Korona Handball Kielce 29:22 (14:10).

Korona Handball: Januchta, Hibner - Kaźmiruk, Młynarska 2, Bortnowska 2, Pinda 3, Hynek, Skowrońska 3, Tutaj, Rosińska 11, Mochocka, Kędzior 1.

Kielczanki nadal z tylko jednym zwycięstwem w lidze i na ostatniej pozycji w tabeli. Mecz w Słupsku Korona Handball zaczęła od prostych błędów w ataku, dzięki czemu rywalki mogły objąć prowadzenie 3:0. Potem zespół gości uspokoił grę, zaczął doprowadzać do pewnych sytuacji rzutowych i wykorzystywać je, zmniejszając prowadzenie Słupii do jednej bramki (19 minuta 7:6). Końcówka pierwszej połowy znów jednak należała do słupszczanek.

Kilkubramkowa przewaga gospodyń utrzymywała się jeszcze przez kilkanaście minut drugiej połowy. A potem kielczanki znów zaczęły grać lepiej, w 52 minucie ograniczając straty do tylko dwóch goli (23:21). Niestety, w ataku naszego zespołu nastąpiła wtedy jakaś zapaść, skuteczność spadła do zera i przez siedem minut drużyna trenera Tomasza Popowicza nie zdobyła gola. Słupia nie mogła tego nie wykorzystać.

W innych meczach: AZS UMCS Lublin - KPR Kobierzyce 20:27 (8:14), PCM Kościerzyna - Polonia Kępno 27:20 (14:11), SMS ZPRP Płock - Jutrzenka Płock 27:27 (16:14), Sparta Oborniki - Dwójka Profil Nowy Sącz 11:27 (6:13), AZS AWF Warszawa - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 21:23 (12:7).

1. AZS Łączpol Gdańsk 9 18 261-187
2. PCM Kościerzyna 9 16 257-201
3. Słupia Słupsk 9 12 248-210
4. KPR Kobierzyce 9 11 239-229
5. Polonia Kępno 9 10 230-228
6. AZS AWF Warszawa 9 9 238-239
7. Jutrzenka Płock 9 7 218-235
8. Dwójka Nowy Sącz 9 6 197-214