Porażka Korony w Centralnej Lidze Juniorów

(SAW)
Piłkarze Korony Kielce przegrali w piłkarskiej Centralnej Lidze Juniorów ze Stalą w Rzeszowie 1:3

Stal Rzeszów - Korona Kielce 3:1 (3:0)

Bramki: Michał Żebrakowski 20, Michał Karnas 26, Przemysław Kudła 34 - Norbert Korcz 90.

Korona: Marzec - Cheda, Zapała (46. Tasarz), Kwiatek, Korcz - Smoleń (Gębalski), Jasiak, Mokrzycki - Uniat, Zawierucha (46. Petrzyk), Krzemieński (46. Makocki).

Kielczanie przegrali pierwszą połowę 0:3, dlatego trenerzy Cezary Ruszkowski i Marek Mierzwa dokonali w przerwie aż czterech zmian. Poskutkowało to tym, że goście strzelili honorową bramkę, ale dopiero w 90 minucie i to z rzutu wolnego.

- Do 20 minuty graliśmy dobrze i gospodarze praktycznie nie wychodzili ze swojej połowy, Ale trzy kontry zadecydowały o tym, że przegrywaliśmy 0:3. Tego już nie udało się odrobić - mówił trener Cezary Ruszkowski.

Pierwszą bramkę Stal zdobyła w 20 minucie, gdy piłkę w środku pola stracił Smoleń przejął ją napastnik Stali Michał Żebrakowski i dał prowadzenie gospodarzom. Stal poszła za ciosem w 26 minucie, gdy skuteczną dobitką po strzale Żebrakowskiego popisał się Michał Karnas. Losy meczu były praktycznie rozstrzygnięte w 34 minucie. Wtedy to uderzona lobem piłka przez Przemysława Kudłę, odbiła się od poprzeczki, pleców bramkarza Korony Artura Marca i wpadła do siatki.
Po przerwie Korona walczyła, ale udało się zdobyć tylko jednego gola, gdy z rzutu wolnego bardzo ładnie przymierzył Norbert Korcz.