Medalowe żniwo pływaków Delfina Tarnobrzeg

(PISZ)
Ekipa Delfina Tarnobrzeg wywalczyła w Katowicach aż 26 medali w tym osiem złotych. Archiwum
W Katowicach rozegrane zostały Zimowe Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w pływaniu. Tarnobrzeg reprezentowało 10 zawodników z Uczniowskiego Klubu sportowego Delfin Masters.

Podopieczni trenera Krzysztofa Dydo zdobyli łącznie 26 medali (8 złotych, 10 srebrnych oraz osiem brązowych), 23 indywidualnie i trzy w sztafetach. Tarnobrzeżanie zdobyli po osiem medali złotych i brązowych oraz 10 srebrnych. Ekipę Delfina Tarnobrzeg reprezentowali: Reneta Osmala, Agata Meksuła, Monika Maciąg, Beata Kaczmarczyk, Sławomir Kowalski, Zbyszek Ramos, Krzysztof Ślęczka, Maciej Płaneta, Artur Szklarz, Andrzej Brożyna. W ogólnej klasyfikacji kobiet nasza zawodniczka Renata Osmala zajęła drugie miejsc. Właśnie Meksuła wywalczyła indywidualnie aż sześć medali: złote w wyścigach na dystansach 50 metrów stylem dowolnym i motylkowym; srebrne na 100 dowolnym, 100 zmiennym, 200 i 400 dowolnym.

W klasyfikacji drużynowej tarnobrzeska ekipa sklasyfikowana została na 18 miejscu.