Medalowy występ Czarnych na mistrzostwach Polski młodzików

(dor, SAW)
Patryk Jurkowski (z lewej) wywalczył srebrny medal na mistrzostwach Polski młodzików w zapasach w Olsztynie. Archiwum prywatne
Bardzo dobrze spisali się na zawodach w Olsztynie. Zapaśnicy Czarnych Połaniec rywalizowali w stylu wolnym.

Patryk Jurkowski zdobył srebrny medal, a Piotr Migoń brązowy. W turnieju wystartowało 219 zawodników i 114 zawodniczek z całej Polski. MKS Czarni Połaniec reprezentowała sześcioosobowa ekipa składająca się z czterech zawodników i dwóch zawodniczek.

Drużynę chłopców reprezentowali Patryk Jurkowski w kategorii wagowej 35 kilogramów, Piotr Adaś Piotr w kategorii 42 kilogramów, Jakub Władczyk w kategorii 53 kilogramów i Piotr Migoń w kategorii 66 kilogramów. W grupie dziewcząt rywalizowały Weronika Kapinos w kategorii 48 kilogramów i Wiktoria Siemek w kategorii 34 kilogramów.

Świetnie walczył Patryk Jurkowski, zdobywając srebrny medal. Piotr Migoń sięgnął po "brąz". Kolejny zawodnik Czarnych Jakub Władczyk zajął piąte miejsce, a Piotr Adaś uplasował się na 23 pozycji.

W rywalizacji dziewcząt Wiktoria Siemek zajęła piątą lokatę, a Weronika Kapinos 18 miejsce. Medale uzyskane w najważniejszym turnieju, jakim są Mistrzostwa Polski Młodzików poprzedziły równie dobre starty podopiecznych trenerów Tadeusza Szkwarka i Henryka Skotnickiego w turniejach ogólnopolskich i makroregionalnych.