AZS Politechnika Warszawa - Cerrad Czarni Radom 0:3. Mecz oglądał trener Stephane Antiga (WIDEO)

/W.Ł./
Stephane Antiga (z lewej) oglądał mecz w Warszawie.
Stephane Antiga (z lewej) oglądał mecz w Warszawie. Łukasz Wójcik
W meczu 12 kolejki PlusLigi, AZS Politechnika Warszawa przegrał 0:3 z Cerrad Czarnymi Radom.

AZS Politechnika Warszawa - Cerrad Czarni Radom 0:3 (19:25, 18:25, 29:31).

AZS Politechnika: Lipiński, Filip, Śliwka, Depowski, Lemański, Zacharewicz, Olenderek (libero) oraz Strzeżek, Radomski, Bieńkowski, Mordyl.

Cerrad Czarni: Kampa, Bołądź, Żaliński, Westphal, Pliński, Grzechnik, Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Ratajczak.

Mecz AZS Politechniki Warszawa z Cerrad Czarnymi Radom oglądał selekcjoner reprezentacji Polski, Stephene Antiga.

Radomianie zagrali w stolicy bez atakującego Mikko Oivanena, który jest kontuzjowany. Do 12 meczowej nie załapał się środkowy bloku, Michał Ostrowski.

W pierwszym secie przy zagrywce Lukasa Kampy radomianie wyszli na prowadzenie 11:8, ale długo radomianie się z tego nie nacieszyli. Na zagrywkę udał się Aleksander Śliwka i było po jego zejściu 13:12. Z przyjęciem piłki nie mogli sobie poradzić Dirk Westphal i Wojciech Żaliński. Końcówka seta na-leżała jednak do podopiecznych trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia. Dzięki punktowym blokom (sześć w tym secie) nasz zespół wygrał pewnie do 19. Ostatni punkt zdobyliśmy blokując Patryka Strzeżka.

Drugi set dość nerwowy, ale cały czas pod kontrolą radomskiej drużyny. Przy stanie 18:14 czerwoną kartką został ukarany Jakub Bednaruk co było równoznaczne ze stratą punktu i zrobiło się 19:14. Taką przewagę utrzymaliśmy do końca tego seta. Ostatni 25 punkt zdobył Patryk Strzeżek, który posłał piłkę z zagrywki poza boisko.

Trzeci set ponownie pod kontrolą radomian, ale tylko do stanu 21:16, kiedy radomianie stanęli i zrobiło się 22:21. Na przewagi lepsi byli radomianie, a 31 punkt zdobył atakiem z krótkiej Jacek Ratajczak.