Kolejna porażka KSZO Ostrowiec w Młodej Lidze

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Nie wiedzie się siatkarkom KSZO w rozgrywkach Młodej Ligi kobiet i po pięciu kolejkach wciąż pozostają bez zwycięstwa.
Młoda Liga: KSZO Ostrowiec - Developres Rzeszów 0:

Młoda Liga: KSZO Ostrowiec - Developres Rzeszów 0:3

KSZO Ostrowiec - Developres Rzeszów 0:3 (23:25, 14:25, 19:25)
KSZO: Mazur, Tobiasz, Stefańska, Grzelak, Kowalska, Urbańska, Semeniuk (libero) oraz Kowalska.

Pierwszego seta dobrze rozpoczęły gospodynie. Po asie Zuzanny Urbańskiej prowadziły 9:7 i utrzymywały przewagę (13:11, 18:14). Przy stanie 19:17, widząc zastój w grze, o czas poprosił Wojciech Gawron, jednak rzeszowianki systematycznie odrabiały straty. Siatkarki KSZO po zepsuciu kilku piłek, straciły odwagę w ataku, co skrzętnie wykorzystały przyjezdne wychodząc na prowadzenie 23:22, a następnie skończyły także kolejne trzy akcje.

Drugi set od początku przebiegał pod dyktando Developresu. Po asie serwisowym przyjezdnych, gospodynie przegrywały już 0:4. W tej części meczu gospodynie z trudem punktowały, przegrywając znacznie (2:9, 6:13, 12:20). Ostatecznie Developres wygrał do 14 i ciężko było spodziewać się odwrócenia losów spotkania w kolejnej odsłonie, w której o pierwszy czas trener KSZO poprosił przy stanie 4:7. Gdy bomba Alicji Stefańskiej wbiła się po stronie gości (9:10), zareagował także Zbigniew Barszcz. Po czasie rzeszowianki zdobyły trzy punkty z rzędu i choć przy zagrywce Eweliny Tobiasz KSZO odrobił część strat (14:16), w końcówce nie był w stanie nawiązać wyrównanej gry i uległ do 19.

W przyszłą środę zespół KSZO zakończy pierwszą część rozgrywek meczem z Budowlanymi Łódź. Spotkanie to rozegrane zostanie w Atlas Arenie, co będzie niewątpliwie sporym przeżyciem dla młodych zawodniczek. Początek meczu w środę 3 listopada o godzinie 15.30. Dzień wcześniej, w Warszawie dojdzie do spotkania, na którym uzgodnione zostaną szczegóły dotyczące dalszej formuły spotkań Młodej Ligi Kobiet.