Udany start ostrowieckich taekwondoków na matach w Koszycach

Rafał Soboń [email protected]
Reprezentacja Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo po zawodach w Koszycach.
W sobotę, 22 listopada ośmioosobowa reprezentacja Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo walczyła na matach w Koszycach na Słowacji podczas kolejnej edycji turnieju Ilyo Cup 2014.

W zawodach udział wzięło 400 zawodników z 14 państw. Dla ostrowieckich zawodników był to bardzo udany start. Złoto wywalczyli Olga Jedlikowska, która w finale pokonała zawodniczkę z Austrii oraz Jakub Pater, który finałową walkę wygrał z reprezentantem Chorwacji. Igor Żurek i Patryk Lipiec wywalczyli srebrne medale. Igor w półfinale łatwo poradził sobie z zawodnikiem z Chorwacji, w finale jednak inny reprezentant tego kraju okazał się lepszy.

Patryk w finale nieznacznie ustąpił zawodnikowi ze Słowacji. Brązowe medale przypadły Magdzie Sudwoj i Filipowi Jabłońskiemu, którzy na tych zawodach po raz pierwszy walczyli w kontakcie na głowę. W Koszycach walczyli również Bartłomiej Myśliwiec, który walkę o strefę medalową przegrał z zawodnikiem ze Słowacji, a na drodze do strefy medalowej Piotra Ćwikły stanął zawodnik z Ukrainy.