Druga wygrana szczypiornistów KSZO. Czy sięgną po kolejny komplet punktów?

Rafał Soboń [email protected]
Tomasz Pomiankiewicz był bardzo skuteczny w ostatnich meczach ostrowieckiej drużyny. Rafał Soboń
Olimpia Piekary Śląskie będzie kolejnym rywalem KSZO Ostrowiec w jedenastej kolejce I ligi grupy B. Po pokonaniu trzeciej w tabeli Miedzi Legnicy, ostrowczanie zapowiadają zaciętą walkę także z plasującą się tylko jedno miejsce niżej Olimpią.

Pierwszy kwadrans pojedynku w Legnicy, choć przebiegał pod lekkie dyktando KSZO, to jednak po 15 minutach zakończył się remisem 5:5. W kolejnych akcjach skuteczniejsi byli gospodarze i wyszli nawet na trzybramkową przewagę, którą KSZO zniwelował tuż przed przerwą do jednego trafienia.

Dziesięć minut po zmianie stron wystarczyło, by gospodarze odskoczyli na pięć bramek (19:14). Do tego doszły jeszcze dwa niewykorzystane rzuty karne i gdy kibice gospodarzy zaczęli zacierać ręce licząc na wygraną, od 40 minuty KSZO zaczął punktować rywala, niczym wytrawny bokser. Ostrowczanie rzucili siedem bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 21:19. Ostatni kwadrans spotkania to zacięta walka bramka za bramkę.

W 54 minucie meczu na tablicy widniał remis po 24, jednak w końcówce podopieczni Aleksandra Malinowskiego zaznaczyli swoją przewagę, wygrywając ostatecznie trzema trafieniami.

Teraz ostrowczanie podbudowani drugim zwycięstwem z rzędu pod wodzą trenera Malinowskiego zmierzą się z Olimpią Piekary Śląskie. Czy sięgną po kolejny komplet punktów? Już po meczu z Miedzią wielu obserwatorów wygraną pomarańczowo-czarnych rozpatrywało w kategorii niespodzianki sporego kalibru. Inni twierdzili, że zmiana szkoleniowca pozwoliła uwierzyć na nowo zawodnikom, którzy mają bogate CV. Niedzielny mecz powinien odpowiedzieć więc, która opcja jest tą prawdziwą. Gracze Olimpii po dziesięciu kolejkach mogą pochwalić się bilansem sześciu zwycięstw i czterech porażek. KSZO póki co z sześcioma punktami plasuje się na przedostatnim, trzynastym miejscu w ligowej tabeli, wyprzedzając AZS UZ Zielona Góra (3 punkty) i tracąc zaledwie punkt do zajmującego dziesiątą lokatę innego beniaminka, MTS Chrzanów. W tym roku to będzie jedna z ostatnich okazji do podreperowania dorobku punktowego. W pozostałych meczach pierwszej części sezonu KSZO zagra jeszcze 6 grudnia na wyjeździe z SPR Tarnów (aktualnie ósme miejsce) i we własnej hali 1 grudnia w samo południe z MKS Kalisz (jedenasta lokata). Runda rewanżowa w I lidze grupie B rozpocznie się 24 stycznia.

Poza wykluczonym z gry z powodu kontuzji Grzegorzem Mroczkiem, pozostali gracze będą do dyspozycji trenera. Początek spotkania KSZO Odlewnia Ostrowiec - Olimpia Piekary Śląskie w niedzielę 30 listopada o godzinie 15. Bilety w cenie: 10 zł normalny i 5 zł ulgowy. Relacja, zdjęcia i wideo z meczu tuż po jego zakończeniu na WWW.ECHODNIA.EU.