Transfer Bydgoszcz - Cerrad Czarni 3:0. Trzeci set przegrany przez radomian do ... 11 (WIDEO)

/W.Ł./
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom ze spuszczonymi głowami opuszczali parkiet w Bydgoszczy. archiwum
W meczu 13 kolejki PlusLigi siatkarzy Transfer Bydgoszcz wygrał 3:0 z Cerrad Czarnymi Radom.

Transfer Bydgoszcz - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:21, 25:11).
Transfer: Woicki 2, Jarosz 14, Cupković 14, Nally 7, Duff 9, Jurkiewicz 9, Murek (libero) oraz Marshall 1, Gunia 1, Bonisławski (libero).
Cerrad Czarni: Kampa 2, Bołądź 6, Żaliński 12, Westphal 7, Pliński 1, Grzechnik 6, Kowalski (libero) oraz Kędzierski 0, Grobelny 1, Ratajczak 1, Wachnik 2, Gutkowski 2.

Radomianie po wygranej 3:0 z AZS Politechniką w Warszawie udali się do Bydgoszczy rozegrać dobry mecz i coś "ugrać". Cerrad Czarni do meczu z Transferem przystąpili bez Mikko Oivanena, który narzeka na uraz pleców.

W pierwszym secie do stanu po 16 trwała twarda walka o każdy metr boiska. W zespole gospodarzy na zagrywkę udał się Paweł Woicki i na tablicy pojawił się wynik 20:16. Radomianie dzięki dobrej zagrywce Lukasa Kampy "doszli" Transfer na jeden punkt 20:19, ale niestety to było na tyle na co było stać radomian w tym secie. Transfer łatwo wygrał do 21. Ostatni punkt po kontrze zdobył Jakub Jarosz.

Drugi set dobrze zaczął się do radomian. Na pierwszą przerwę techniczną Czarni schodzili z prowadzeniem 8:5. Przy stanie 12:11 na placu gry pojawił się za bardzo słabo grającego Bartłomieja Bołądzia - Igor Grobelny. Przy stanie 14:13 w Czarnych nastąpiła kolejna zmiana. Daniela Plińskiego zastąpił Jacek Ratajczak. Nic to nie dało, radomianie grali nadał słabo i przegrali ponownie do 21. Ostatni punkt zdobył obijając nasz blok Dawid Gunia.

Trzeci set Cerrad Czarni zaczęli z jedną zmianą. Na przyjęciu zagrywki za Wojciecha Żalińskiego pojawił się Jakub Wachnik. Na dzień dobry dwa razy został zablokowany. W tym fragmencie gry nie było na co patrzeć, jeżeli chodzi o grę radomian. Przy stanie 7:1 za Bartłomieja Bołądzia za pozycji atakującego pojawił się przyjmujący Wojciech Żaliński. Przy stanie 12:4 za Lukasa Kampę pojawił się Michał Kędzierski. Na drugiej przerwie technicznej było już 16:7 dla Transferu. Przy stanie 18:7 kolejna zmiana w radomskiej drużynie. Za Dirka Westphala pojawił Kamil Gutkowski. Z każdą minutą meczu gospodarze "dobijali" radomian i wygrali seta do ... 11.