Remis w derbach piłkarzy ręcznych w Sandomierzu. Uzbierano ponad 1000 złotych dla Tomasza Strząbały

/PK/
W derbach województwa świętokrzyskiego w drugiej lidze piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz zremisowała z Viv Tauronem II Kielce 27:27. Podczas meczu zebrano ponad 1500 złotych na pomoc w leczeniu drugiego trenera mistrzów Polski, Tomasza Strząbały.

Wisła Sandomierz - Vive Tauron II Kielce 27:27 (16:16)

Wisła: Skowron, Tenderenda - Teterycz, Kutek 3, Kuraś, Drzymalski 2, Szklarski 1, Anwajler 1, Werstler 3, Guz, Senik 1, Wiącek 11, Pawelczyk 3, Kozdroń 2.

Vive Tauron II: Markowski, W. Świąder - Grabowski 8, Fąfara, Bekier 3, Czechowski, Bernacki 1, Siedlarz 5, Nowak, Cioroch, Bis 1, Ciołak 2, Łukaszewicz 3, Szafarczyk 1, Banaś 3.

Podczas meczu przeprowadzono kwestę i licytację pamiątek (między innymi koszulki i piłki mistrzów Polski oraz pamiątek przekazanych przez klub z Sandomierza) na rzecz pomocy dla ciężko chorego trenera pierwszego zespołu mistrzów Polski, Tomasza Strząbały. Zebrano 1053 złote.

Na boisku, jak to w derbach, przyjaźni nie było. Pierwsza połowa była bardzo zacięta i żaden z zespołów nie potrafił wyrobić większej przewagi, niż jednobramkowa. Tuż po przerwie znakomicie zaczęli grać kielczanie, którzy przez 8 minut nie dali sobie rzucić bramki i wyszli na prowadzenie 20:16. Ale przez kolejnych 10 minut to Wisła nie straciła gola i wygrywała 22:20. Doszło do zaciętej końcówki. Przy stanie 25:23 do kielczan dostali oni od ekstraklasowej pary z Radomia trzy kary w ciągu kilkunastu sekund i doświadczeni "wiślacy" nie mogli tego nie wykorzystać, doprowadzili do remisu. Jeszcze na 20 sekund przed końcem Wisła miała piłkę, ale goście ją przechwycili. Rzut Bekiera był jednak nieskuteczny i mecz zakończył się remisem, który jest sukcesem młodej drużyny z Kielc.