Vive Tauron Kielce - Kadetten Schaffhausen w statystyce. Aż 20 strat Szwajcarów, aż 10 przechwytów kielczan

/PK/
Skuteczność rzutowa i liczba strat - w tych elementach zdecydowanie przeważali piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce nad szwajcarskimi Kadetten Schaffhausen w niedzielnym meczu Ligi Mistrzów, wygranym przez podopiecznych trenera Tałanta Dujszebajewa 33:24.

Kielczanie zagrali na przyzwoitym procencie skuteczności (62), natomiast tylko niewiele ponad połowa rzutów mistrzów Szwajcarii trafiła do naszej bramki. Goście mieli aż 20 strat, gospodarze 12, ale w drugiej połowie tylko cztery. Aż 10 przechwytów świetnie świadczy o obronie "żółto-biało-niebieskich".
Znów najskuteczniejszy był Ivan Cupoić, który zdobył 9 bramek na 13 prób. Bardzo dobrze wygląda statystyka Denisa Bunticia (6/7, plus trzy asysty). Na uwagę zasługują cztery przechwyty Krzysztofa Lijewskiego oraz aż sześć asyst Grzegorza Tkaczyka i cztery Urosa Zormana.