Młoda Liga kobiet w siatkówce. Siatkarki KSZO zagrają o miejsca 7-12

Rafał SOBOŃ
Porażką KSZO z Budowlanymi Łódź zakończył się ostatni mecz pierwszej części sezonu w Młodej Lidze kobiet. W styczniu ruszy walka w dwóch grupach: mistrzowskiej i walczącej o miejsca 7-12.

Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:14,25:16, 25:10)

KSZO: Pietrzyńska, Turek, Stefańska, Grzelak, Nowak, Urbańska, Semeniuk (libero) oraz Kowalska, Okoń (libero).

Ostatni mecz tej części rozgrywek Młodej Ligi rozegrano w środę w Łodzi. W Atlas Arenie Budowlane Łódź zmierzyły się z KSZO Ostrowiec. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, 3:0 wygrały łodzianki. Podobnie było w rewanżu. W pierwszej partii gospodynie szybko odskoczyły z dwupunkowej przewagi na pierwszej przerwie technicznej, do siedmiu punktów (15:8) i wciąż ją powiększały (16:12, 23:13), by ostatecznie przegrać do 14. Podobny przebieg miała partia druga, przegrana do 16.Trzeci set rozpoczął się według zasady, na jeden punkt KSZO, trzema odpowiadały gospodynie (3:1, 6:2, 9:3, 12:4, 15:5, 18:6, 21:7, 24:8). W końcówce, na przełamanie tej zasady ugrały dodatkowe dwa punkty, jednak to pozwoliło tylko uniknąć blamażu i przegania seta poniżej dziesięciu punktów własnych. Podkreślić jednak trzeba, że w wyjściowym składzie zagrały trzy zawodniczki z rocznika 1998, a do Łodzi z pierwszego zespołu oddelegowane zostały tylko przyjmujące: Alicja Stefańska i Klaudia Grzelak.

Tym samym ostrowczanki zakończyły pierwszą część rozgrywek z kompletem sześciu porażek na swoim koncie. W drugiej fazie rozgrywek Młodej Ligi Kobiet sezonu 2014/2015 rywalizować będą o miejsca 7-12 z zespołami z Dąbrowy Górniczej, Bielsko-Białej, Piły, Bydgoszczy. Z pierwszej rundy zaliczone zostaną wyniki z meczów z Budowlanymi Łódź. Z kolei do rywalizacji o miejsca 1-6, a więc o mistrzostwo, awansowały: PGE Atom Trefl Sopot i Chemik Police (grupa A), Polski Cukier Muszynianka i Impel Wrocław (grupa B) oraz SK bank Legionovia Legionowo i Developres SkyRes V LO Rzeszów (grupa C).

Początek zmagań zaplanowano na 10 stycznia 2015 roku.