Zawodniczki Zamku-SPAR Tarnobrzeg przegrały z SNVO Strock 2:3

Piotr SZPAK
Han Ying była najlepszą zawodniczką meczu Spar-Zamku z Austriaczkami.
Han Ying była najlepszą zawodniczką meczu Spar-Zamku z Austriaczkami. Grzegorz Lipiec
W trwającym ponad cztery godziny piątkowym meczu Ligi Mistrzyń tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg przegrały z Austriackim Svan Strock 2:3.

Zobacz zapis relacji live Zamek-SPAR Tarnobrzeg - SNVO Strock 2:3

Wyniki gier: Han Ying - Tatiana Bilenko 3:1 (11:9, 12:10, 10:12, 11:6), Li Qian - Matilda Ekholm 2:3 (11:7, 10:12, 7:11, 11:6, 7:11), Renata Strbikova - Dora Madarasz 2:3 (12:14, 11:5, 11:7, 7:11, 10:12), Han Ying - Matilda Ekholm 3:0 (11:7, 11:5, 11:6), Natalia Partyka - Tatiana Bilenko 0:3 (10:12, 7:11, 5:11).

Po wysłuchaniu hymnów Polski I Austrii zawodniczki otrzymały z rąk Świętego Mikołaja prezenty, którymi były między innymi słodkości ufundowane przez sponsora tarnobrzeskiej drużyny firmę Spar. Na trybunie zasiadł komplet kibiców, wśród których był między innymi wielki sympatyk sportu były prezydent Tarnobrzega Jan Dziubiński oraz były piłkarz Siarki Tarnobrzeg oraz reprezentacji Polski Mariusz Kukiełka, który na mecz zaprosił chłopców ze szkółki piłkarskiej w Gorzycach, którą prowadzi wspólnie z innym wychowankiem Siarki Marcinem Stępniem. Pierwszy set wieczoru był zapowiedzią olbrzymich emocji. Han Hig zmierzyła się z nim z Ukrainką Tatianą Bilenko. Zawodniczka zza Wschodu od początku dyktowała warunki gry prowadząc w pewnym momencie już 8:3.

Han Ying nie straciła jednak nadziei i zaczęła mozolnie odrabiać starty. Obie zawodniczki nastawiły się na defensywną grę toteż ta trwała długo i przy stanie 9:8 dla Bilenko sędziowie przerwali grę za względu na przekroczenie limitu 12 minut, w którym to czasie gra powinna być zakończona. Od tej pory zawodniczka serwująca miała 12 uderzeń na to, żeby zakończyć wymianę, w innym przypadku traciła punkt. Szybko zaatakowała Ukrainka, ale Han Ying mądrze się broniła. Przy czwartym ataku Bilenko wyrzuciła piłeczkę poza stół a tarnobrzeską halą wstrząsnął olbrzymi aplauz kibiców. Był remis, a po chwili Han Ying zdobyła punkt dający jej prowadzenie. Kiedy wywalczyła kolejny fani tarnobrzeskiej drużyny wiwatowali. Nie mniej emocjonując była Druga partia, którą Han Ying wygrała 12:10, podobnie jak trzecia Bilenko. W czwartej partii wyrównana walka trwała do stanu 4:4. Później dwa "oczka" przewagi (7:5) uzyskała Han Ying i wygrała pierwszą jakże ważną w meczu grę.

- Han Ying przez cały tydzień przygotowywała się do tego pojedynku. Przegrała z Bilenko w Austrii, więc teraz bardzo chciała się zrehabilitować - mówił trener tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Nęcek.

W trzeciej grze po wygraniu pierwszego seta Li Qian niespodziewanie przegrała ze Szwedką Matildą Ekholm. w czwartej partii "Mała" poczuła bóle w szyi i musiała skorzystać z pomocy fizjoterapeuty Marcina Hynowskiego. Ten udzielił naszej zawodniczce szybkiej i fachowej pomocy. Niestety, Li Qian przegrała. Przegrała także swój pojedynek Renata Strbikova. W piątym secie grająca w tarnobrzeskiej drużynie Czeszka obroniła cztery meczbole, ale nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Stan meczu wyrównała Han Ying pokonują Matildę Ekholm. O wszystkim musiało decydowało, więc spotkanie Natalii Partyki z Tatianą Bilenko, ale Partyka zawiodła. Nasz zespół został wyeliminowany z Ligi Mistrzyń, zagra natomaist w rozgrywkach Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego.

W poniedziałek drużyna SPAR-Zamku w meczu kończącym pierwszą rundę rozgrywek ekstraklasy zmierzy się na wyjeździe z Mago Wanzl Nadarzyn.