Czwarta wygrana z rzędu. Szczypiorniści KSZO Ostrowiec pokonali SPR Tarnów

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Kolejne zwycięstwo zanotowali na swoim koncie piłkarz ręczni KSZO Ostrowiec. Wygraną mąci nieco uraz Macieja Jeżyny, który z bólem pachwiny opuścił plac gry na początku drugiej połowy.

SPR Tarnów - KSZO Odlewnia Ostrowiec 26:31 (14:13)
KSZO: Szewczyk, Drabik - Afanasjev 6, Świeca 4, Wojkowski 3, T. Pomiankiewicz 9, Jeżyna 1, Kalita 3, Biskup 5, Jamioł.

Mecz rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, bowiem na mecz nie dojechała na czas służba opieki medycznej. Początek należał do gospodarzy, którzy prowadzili już 3:0. Wówczas o czas poprosił trener Malinowski. W 6 minucie pierwszą bramkę dla KSZO zdobył Maciej Jeżyna, a remis udało się osiągnąć gościom przy stanie po 5, a chwilę później po rzucie Tomasza Pomiankiewicza ostrowczanie wyszli na prowadzenie 7:6. Do końca pierwszej połowy to jednak gospodarze prowadzili różnicą od 1 do 3 bramek, a na przerwę zespoły zeszły przy stanie 14:13 dla tarnowian.

Po zmianie stron, po bramkach Biskupa i Afanasjeva KSZO remisował po 15 i wtedy urazu pachwiny doznał Maciej Jeżyna. Do tego doszło jeszcze kilka udanych interwencji bramkarza gospodarzy i trener Malinowski poprosił o czas. Po nim wyrównana gra toczyła się jeszcze do stanu po 20, po czym KSZO wrzucił wyższy bieg i odskoczył na kilka bramek (25:22, 29:24), by ostatecznie wygrać 31:26.