Effector Kielce - AZS Politechnika Warszawska 3:1 (WIDEO, ZDJĘCIA)

(SAW)
W ataku przyjmujący Effectora Kielce Adrian Buchowski.
W ataku przyjmujący Effectora Kielce Adrian Buchowski. Fot. Sławomir Stachura
Siatkarze Effectora Kielce wygrali trzeci mecz z rzędu, a po raz pierwszy triumfowali w tym sezonie w Hali Legionów.
Effector Kielce - AZS Politechnika Warszawska

Effector Kielce - AZS Politechnika Warszawska 3:1

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu: Effector Kielce - AZS Politechnika Warszawska 3:1, (23:25, 27:25, 25:22, 25:20)

Effector Kielce - AZS Politechnika Warszawska 3:1 (23:25, 27:25, 25:22, 25:20)
Effector: Pająk, Krzysiek 23, Staszewski 13, Buchowski 14, Maćkowiak 5, Bieniek 18, Sufa (libero) oraz Janusz 1, Penczew 1.
AZS Politechnika : Lipiński 1, Filip 19, Radomski 9, Szalpuk 9, Lemański 16, Sacharewicz 11, Olenderek (libero) oraz Mordyl , Depowski 1, Strzeżek, Bieńkowski.
MVP meczu: Mateusz Bieniek (Effector).
Sędziowali: Dariusz Jasiński (Bydgoszcz) i Piotr Skowroński (Gdańsk). Widzów: 700.

Przebieg: I set: 5:8, 13:16, 22:22, 22:24, 23:24, 23:25. II set: 1:5, 9:12, 12:16, 19:20, 22:21, 25:24, 27:25. III set: 4:4, 6:8, 11:11, 16:14, 20:17, 20:20, 24:20, 25:22. IV set: 1:3, 6:4, 8:7, 16:14, 22:19, 25:20.
Kielczanie wygrali ostatnie dwa wyjazdowe pojedynki - z Banimex Będzin 3:0 i Czarnymi Radom 3:2, więc liczyli na kontynuowanie dobrej passy i pierwszą wygraną w tym sezonie w Hali Legionów. I udało się, nawet za trzy punkty!

Pierwszy set był wyrównany, ale to goście wciąż prowadzili. Kielczanie doprowadzili do remisu po 22, ale gdy zablokowany został Adrian Buchowski, AZS miał pierwszego setbola. Wykorzystał drugiego. W drugiej partii od początku prowadził AZS, trener Dariusz Daszkiewicz zmienił rozgrywającego (Marcin Janusz), wprowadził też na boisko Rozalina Penczewa, ale na początku niewiele to dało, gdyż zespół ze stolicy prowadził, trzema, czterema punktami. Effector zbliżył się na punkt po udanym bloku (19:20), a po kolejnym bloku prowadził 22:21. I wygrał na przewagi po ataku Bieńka.

Trzecia partia to długo walka łeb w łeb. Po udanych blokach kielczanom udało się jednak wyjść na prowadzenie 17:14, potem 20:17,a w końcówce byli skuteczniejsi, popełniając mniej błędów i zwyciężyli.

W czwartym secie, po kolejnym ataku wracającego po kontuzji Bartosza Krzyśka, Effector wyszedł na prowadzenie 15:11. To go uskrzydliło i wygrał.

W innych meczach 15 kolejki:
Piątek. AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 0:3, Transfer Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 3:0, BBTS Bielsko-Biała- Asseco Resovia Rzeszów 1:3.
Sobota. ZAKSA Kędzierzyn -Koźle - Lotos Trefl Gdańsk (godzina 14.45), PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin (15),MKS Banimex Będzin - Cerrad Czarni Radom (18).

1. Skra Bełchatów 14 37 40:9
2. Asseco Resovia Rzeszów 15 37 40:16
3. Lotos Trefl Gdańsk 14 33 38:19
4. Jastrzębski Węgiel 15 31 38:24
5. Transfer Bydgoszcz 15 30 35:24
6. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 14 27 30:20
7. Cuprum Lubin 14 24 31:26
8. AZS Politechnika Warszawska 15 19 27:34