Piąte zwycięstwo KSZO z rzędu po ciężkim boju (WIDEO, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Niezwykle emocjonujący mecz obejrzeli w sobotę fani piłki ręcznej w Ostrowcu, którzy jedną bramką pokonali MKS Kalisz.
KSZO Ostrowiec - MKS Kalisz 33:32

KSZO Odlewnia Ostrowiec - MKS Kalisz 33:32 (13:15)
KSZO: Drabik, Szewczyk - Fugiel, Jamioł 2, Afanasjev 9, Świeca 5, T. Pomiankiewicz 9, Biskup 4, Wojkowski 1, Kalita 3.

Rywale zaskoczyli gospodarzy i po 5 minutach KSZO przegrywał już 0:3. Po raz pierwszy gospodarze doprowadzili do remisu w 16 minucie (7:7), jednak od stanu po 8, ponownie to goście zaczęli budować przewagę, która na koniec pierwszej połowy wynosiła dwie bramki. Początek drugiej połowy był piorunujący.

Podopieczni trenera Malinowskiego w ciągu dwóch minut wyszli na prowadzenie, po pięciu wygrywali tę część meczu 6:0. Następnie gra znowu się wyrównała i od stanu po 23 w 44 do stanu po 31 w 56 minucie toczyła się rzut za rzut. Nerwową końcówkę lepiej taktycznie rozegrali jednak ostrowczanie i to oni dopisali do swojego konta kolejne dwa punkty.