Siatkarski Puchar Polski. AZS Politechnika Warszawa - Cerrad Czarni Radom 3:0.

/W.Ł./
Siatkarze Cerrad Czarni Radom pożegnali się z Pucharem Polski.
Siatkarze Cerrad Czarni Radom pożegnali się z Pucharem Polski. Tadeusz Klocek
W meczu 1/8 siatkarskiego Pucharu Polski, AZS Politechnika Warszawa pokonała Cerrad Czarnych Radom 3:0. Spotkanie rozegrano w Białobrzegach.

AZS Politechnika Warszawa - Cerrad Czarni Radom 3:0 (26:24, 26:24, 25:19).
AZS POlitechnika: Bieńkowski, Depowski, Strzeżek, Radomski, Mordyl, Lemański, Olenderek (libero) oraz Gregorowicz, Szalpuk, Lipiński, Mikołajczak.
Cerrad Czarni: Kędzierski, Bołądź, Wachnik, Grobelny, Ostrowski, Ratajczak, Kowalski (libero) oraz Westphal, Żaliński, Grzechnik, Gutkowski.

Radomianie do meczu z Politechniką Warszawa przystąpili bez Mikko Oivanena i Daniela Plińskiego. Obaj są zdrowi, ale są oszczędzani na piątkowy mecz ligowy z Lotosem Treflem w Gdańsku.
Zgodnie z zapowiedziami trenera radomskiego zespołu Roberta Prygla dał on pograć zawodnikom, którzy mniej grają w meczach ligowych. Na parkiecie pojawili się Michał Kędzierski, Igor Grobelny, Jakub Wachnik (kapitan zespołu), Michał Ostrowski, Jacek Ratajczak.

Czarni dobrze rozpoczęli mecz, od prowadzenia 4:0. Później już było trochę gorzej, bo to Politechnika wyszła na prowadzenie i nie oddała do końca pierwszego seta. 26 punkt AZS zdobył blokując Bartłomieja Bołądzia.

W drugim secie przy stanie 19:18 radomski szkoleniowiec zdecydował się na zmianę na pozycji atakującego. Za Bartłomieja Bołądzia pojawił się Wojciech Żaliński. Ponownie radomianie przegrali na przewagi. 26 punkt Politechnika zdobyła blokując Jakuba Wachnika.

Trzeciego seta radomianie rozpoczęli z kolejną zmianą na pozycji. Bartłomiej Grzechnik zmienił na środku bloku Jacka Ratajczaka.W ataku został Wojciech Żaliński. Im było bliżej końca meczu, tym bardziej na grę radomian nie dało się patrzeć. Radomianie przegrali i odpadli z walki o Puchar Polski. Może i dobrze.