Paulina Nogaj zdobyła brązowy medal na pływackich mistrzostwach Polski

/W.Ł./
Paulina Nogaj (z prawej) brązowa medalistka mistrzostw Polski.
Paulina Nogaj (z prawej) brązowa medalistka mistrzostw Polski. archiwum
Paulina Nogaj, pływaczka Wodnika Radom w zimowych mistrzostwach Polski na krótkim basenie zdobyła brązowy medal. Zawody rozegrano w Ostrowcu Świętokrzyskim. Trenerem pływaczki jest Krzysztof Krzysztoszek.

Podobnie jak w czerwcu Paulina Nogaj na podium stanęła na dystansie 100 m stylem motylkowym. Pływaczka Wodnika zmagała się ostatnio z problemami zdrowotnymi. Dlatego jej sukces w Ostrowcu Świętokrzyskim godny jest szczególnego podkreślenia. Uzyskując trzeci wynik (1.02.49 min.) dobrą dyspozycję radomianka zasygnalizowała już w eliminacjach. W półfinale popłynęła jeszcze szybciej (1.01.54), ale tak naprawdę najwięcej sił zachowała na finał. Rozpoczęła spokojnie. Po 50 metrach miała czwarty czas, a dzięki mocnemu finiszowi zapewniał sobie miejsce na podium. Paulina Nogaj finał popłynęła w 1.01.08. Zwyciężyła Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) - 59.62.