Orlen Liga, 12. kolejka. KSZO Ostrowiec pokonane

Rafał SOBOŃ
Zmiażdżone w pierwszym secie, w kolejnych siatkarki KSZO na tle trzeciej drużyny ubiegłego sezonu pokazały dużo dobrej siatkówki.

PGE Atom Trefl Sopot - KSZO Ostrowiec 3:1 (25:14, 26:24, 23:25, 25:17)

Atom: Zaroślińska 18, Bełcik 5, Leys 6, Kaczorowska 8, Efimienko 9, Cooper 13, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar 2, McClendon 9, Łukasik 2.

KSZO: Brojek 14, Tobiasz 4, Bawoł 5, Kuligowska 13, Ganszczyk 9, Godfrey 6, Nowakowska (libero) oraz Stefańska, Vasilieva, Grzelak.

Sędziowali: Bogumił Sikora, Bogdan Nowak (obaj Bielsko-Biała). Widzów: 350. MVP: Brittnee Cooper.

Przebieg: I set: 1:0, 8:3, 18:7, 25:14. II set: 1:0, 6:9, 12:16, 20:23, 26:24. III set: 0:1, 1:4, 8:6, 14:16, 19:23, 23:25. IV set: 8:5, 12:10, 18:13,

Faworyzowane gospodynie szybko zdominowały ostrowczanki. Po skutecznym ataku Brojek (5:3), kolejne pięć punktów zdobyły sopocianki i po asie Efimienko, trener Parkitny poprosił o czas. Po nim przez chwilę trwała seria zagrań punkt za punkt, po czym ponownie odskoczyły gospodynie, które po asie Zaroślińskiej pewnie wygrały do 14. W drugim secie ostrowczanki prowadziły już 17:13.

Atom zbliżył się na punkt (20:21), po chwili przegrywał już 20:23 i choć KSZO miał setbola, to Atom wygrał do 24. W trzecim secie kilkupunktowe prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Przegrywając 18:19, trener Micelli wziął czas, jednak nie zastopował przyjezdnych, które wygrały do 23. Niestety, czwarty set był bardziej podobny do tego pierwszego, niż zaciętych dwóch poprzednich i KSZO uległ w nim do 17.