Effector Kielce przegrał z Banimexem Będzin (WIDEO, zdjęcia)

Kamil Markiewicz
Fragment spotkania pomiędzy Effectorem Kielce, a MKS Banimexem Będzin. W ataku gracz kieleckiej drużyny Adrian Staszewski. Fot. Kamil Markiewicz
We wtorek w hali przy ulicy Krakowskiej Effector Kielce przegrał z Banimexem Będzin 2:3 i odpadł z Pucharu Polski.

Puchar Polski. Effector Kielce - MKS Banimex Będzin 2:3

Effector Kielce - MKS Banimex Będzin 2:3 (25:22, 25:21, 18:25, 10:25, 13:15)
Effector:
Pająk 5, Jungiewicz 8, Machacon 9, Staszewski 9, Bieniek 8, Takvam 6, Sufa (libero) oraz Wacek 2, Janusz, Buchowski 11, Krzysiek 7.

Banimex: Oczko, Sarnecki 20, Hebda 8, Żuk 16, Gaca 7, Warda, Mierzejewski (libero) oraz Kowalski 2, Pawliński 10, Hunek 12, Milczarek (libero).

Sędziowali: Piotr Duda (Żołynia) i Mariusz Gadzina (Strzyżów). Widzów: 400.

Spotkanie odbyło się we wtorek, w hali przy ulicy Krakowskiej. Pierwsze dwa sety były udane w wykonaniu kieleckiej drużyny. Dobrze zaprezentował się w nich między innymi nowy zawodnik, Kolumbijczyk Humberto Machacon. Wszystko wskazywało na to, że gospodarze zwyciężą 3:0, bo od początku trzeciej partii również mieli przewagę. Niestety z czasem ją utracili. Michał Żuk doprowadził do wyrównania 11:11. Później goście objęli prowadzenie, które utrzymali do końca seta. To co się stało w czwartym secie nie wymaga komentarza. Effector przegrał aż 10:25. W tie-breaku Banimex również miał przewagę, zwyciężając 15:13.

Drużyna z Będzina awansowała do ćwierćfinału, w którym 7 stycznia zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Zespół z Jastrzębia-Zdroju w walce o ćwierćfinał wyeliminował obrońcę trofeum ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:18, 25:21, 25:23).