Wielkie emocje w Kielcach i porażka 1:3 siatkarzy Effectora w ważnym meczu z BBTS Bielsko-Biała (zdjęcia, video)

(SAW, KAR)
Kielecki blok w meczu z BBTS Bielsko-Biała nie radził sobie najlepiej.
Kielecki blok w meczu z BBTS Bielsko-Biała nie radził sobie najlepiej. Sławomir Stachura
W meczu PlusLigi siatkarzy rozegranym w Hali legionów w Kielcach Effector przegrał z BBTS Bielsko-Biała 1:3.
Effector Kielce uległ BBTS Bielsko-Biała 1:3

ZOBACZ ZAPIS relacji live z meczu Effector Kielce - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:22, 17:25, 21:25, 37:39)

Effector Kielce - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:22, 17:25, 21:25, 37:39)
Effector: Pająk 3, Jungiewicz 2, Buchowski 14, Staszewski 8, Bieniek 10, Maćkowiak 7, Sufa (libero) oraz Janusz, Krzysiek 10, Machacon 4.
BBTS: Neroj 4, Gonzalez 27, Ferens 7, Kapelus 27, Polański 4, Sobala 10, Dębiec (libero) oraz Kwasowski 5, Błoński, Pilarz.
MVP meczu: Bartłomiej Neroj (BBTS).

Sędziowali: Anna Niedbał (Dębica) i Mariusz Gadzina (Strzyżów).Widzów: 1000.

Przebieg: I set: 0:1, 4:1, 5:3, 8:4, 10:6, 14:10, 16:12, 17:14, 19:15, 21:18, 22:20, 25:22; II set: 0:1, 2:2, 4:6, 5:8, 6:12, 8:14, 9:16, 12:17, 15:19, 15:21, 16:23, 17:25; III set: 1:0, 4:1, 5:5, 8:6, 8:12, 11:15, 13:16, 15:18, 16:19, 17:21, 20:21, 21:25; IV set: 1:0, 2:2, 5:5, 8:6, 10:10, 13:11, 16:14, 18:16, 21:20, 24:22, 24:25, 25:26, 26:27, 27:28, 28:29, 29:30, 31:30, 32:31, 33:32, 34:33, 35:34, 36:35, 37:36, 37:39.

Nie udało się kielczanom zdobyć choćby punktu w sobotnim pojedynku z BBTS, co w perspektywie pięciu kolejnych ciężkich spotkań, może mieć kluczowe znaczenie jeśli chodzi o zrealizowania planu, czyli zajęcia miejsca w pierwszej dziesiątce tabeli. Kielczanie sami są jednak sobie winni, bo pewnie wygrali pierwszego seta, a w czwartym mieli kilka piłek setowych. Przegrali jednak 37:39 i nie doprowadzili do tie breaku.

Trener Dariusz Daszkiewicz zapowiadał, że mecz z BBTS jest dla jego drużyny bardzo ważny, gdyż zwycięstwo i to za trzy punkty, pozwoli odskoczyć od bielszczan w tabeli (przed tą kolejką Effector był 10 w tabeli z 15 punktami a BBTS 12 z 12). I w pierwszym secie kielczanie realizowali plan. Prowadzili właściwie od początku i mieli partię pod kontrolą.

W drugim i trzecim secie podopieczni trenera Piotra Gruszki grali jednak lepiej, a kielczanie kompletnie nie radzili sobie z atakami Argentyńczyka Luisa Gonzalesa i Ukraińca Sergija Kapelusa. Przegrali te partie wyraźnie, gdyż sami nie mieli atutów w ataku.

Prawdziwe emocje kibice w kieleckiej Hali Legionów przeżyli jednak w czwartym secie. Effector walczył o to by doprowadzić do tie breaka. Od stanu po 21 miał na dwie piłki setowe (24:22), ale roztrwonił przewagę. Potem sześć kolejnych meczboli mieli goście, a później znów serię piłek setowych gospodarze. BBTS w końcu się jednak przełamał, a przy stanie 37:38 na potrójnym bloku złapany został Adrian Staszewski (powinien kiwać) i było po meczu.

Trener Daszkiewicz miał sporo pretensji do swoich zawodników.

- Mieliśmy wystarczająco dużo piłek by skończyć tego czwartego seta. Nasza nieodpowiedzialność w ataku, co pokazała ta ostatnia akcja na potrójnym bloku, zniweczyła plan. Nie wolno popełniać takich taktycznych błędów. Dziś nie radziliśmy sobie z atakami Gonzalesa i Kapelusa, blok był zagubiony. Końcówka była emocjonująca, ale to nie łyżwiarstwo figurowe, gdzie przyznaje się punkty za wrażenia artystyczne. Straciliśmy ważne punkty - oceniał po meczu Daszkiewicz.

Trener Piotr Gruszka była natomiast bardzo zadowolony
- Nasze zaangażowanie i wiara w końcowy sukces przyniosły dziś trzy punkty. Bardzo się cieszę, bo już dawno nie wygrywaliśmy. Niespodziewane zwycięstwo AZS Olsztyn z Asseco Resovią Rzeszów pokazuje, że do końca sezonu zasadniczego walka w dolnej części tabeli będzie bardzo wyrównana - skomentował Gruszka.