Młody Effector powalczył z liderem z Bydgoszczy, ale przegrał 0:3 (zdjęcia)

Sławomir Stachura
W akcji atakujący Effectora Ksawery Tomsia. W sobotę rozegrał słabszy mecz.
W akcji atakujący Effectora Ksawery Tomsia. W sobotę rozegrał słabszy mecz. Sławomir Stachura
W meczu 15 kolejki Młodej Ligi siatkarzy Effector Kielce przegrał z prowadzącym w tabeli Transferem Bydgoszcz 0:3. Kielczanie mocno postawili się liderowi.
Effector Kielce – Transfer Bydgoszcz 0:3

Effector Kielce - Transfer Bydgoszcz 0:3

Effector Kielce - Transfer Bydgoszcz 0:3 (22:25, 31:33, 13:25)

Effector: Fortuna 2, Tomsia 8, Sobota 10, Spelak 2, Wacek 8, A. Orobko 7, Dzierżyński (libero) oraz Moś 2, Piwowarski, Gontarewicz.

W meczu rozegranym w hali przy ul. Żytniej w Kielcach faworytem byli goście, którzy są zdecydowanym liderem Młodej Ligi. Podopieczni trenera Adama Swaczyny tanio skóry jednak nie sprzedali i szkoda, że tym razem skutecznością nie grzeszył atakujący Effectora Ksawery Tomsia. Gdyby zagrał tak jak w kilku poprzednich meczach, to w Kielcach mogło dojść do sensacji.

Effector mocno jednak postraszył lidera w dwóch pierwszych setach. W pierwszym prowadził nawet 16:12 i miał piłkę na 17 punkt, ale najskuteczniejszy w szeregach gospodarzy przyjmujący Adam Sobota uderzył w siatkę i Transfer zaczął odrabiać straty. Prowadził już nawet 24:19, ale kielczanie zdołali obronić trzy piłki. Przy kolejnej akcji szczęście dopisało już przyjezdnym.

Początek drugiego seta nie zapowiadał takich emocji w końcówce, gdyż w pierwszej jego fazie prowadził Transfer (4:2 i 11:7). Potem jednak kielczanie uporządkowali grę i dopiero w walce na przewagi goście wykazali więcej zimnej krwi, co z kolei podłamało trochę Effectora. Dlatego trzeci set był już bez historii.