Dobre 45 minut i fatalna końcówka meczu naszych piłkarzy ręcznych podczas Turnieju w Hiszpanii. Przegrali z mistrzami świata

/PK/
Polscy piłkarze ręczni zajęli trzecie miejsce na turnieju w hiszpańskim Oviedo, ostatnim sprawdzianie przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu mistrzostwami świata. W ostatnim meczu ulegli gospodarzom 28:33.

Polska - Hiszpania 28:33 (17:16)

Polska: Wyszomirski (1-16 min i na dwa karne, 0 obron), Wichary (16-60, 6 obron) - Wiśniewski 2, Krajewski 3 (1) - Chrapkowski 4, Bielecki 2 (1) - Masłowski 1 - K. Lijewski 4, Rojewski 4 - Daszek, Orzechowski - B. Jurecki 4 (2), Grabarczyk, Syprzak 4.

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7, 7:8, 8:8, 8:9, 9:9, 9:10, 11:10, 11:11, 12:11, 12:12, 13:12, 13:13, 14:13, 14:15, 15:15, 16:15, 16:16, 17:16 - 17:17, 19:17, 19:18, 20:18, 20:19, 21:19, 21:21, 22:21, 22:22, 26:22, 26:28, 27:28, 27:32, 28:32, 28:33.

W naszym zespole, oprócz lekko kontuzjowanego Mariusza Jurkiewicza, który w Hiszpanii nie zagrał ani minuty, wolne dostali między innymi Michał Jurecki i Sławomir Szmal. Przez 40 minut mecz był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi. Nasz zespół dobrze wyglądał w ataku, szczególnie Piotr Chrapkowski, nieco gorzej było z obroną, która kilka razy dała się ograć w najprostszy sposób. Skuteczni byli nasi obaj prawi rozgrywający - Krzysztof Lijewski i Andrzej Rojewski. U gospodarzy bardzo dobrze spisywał się obrotowy Vive Tauronu Kielce, Julen Aginagalde. W całym meczu popularny Julian, który wrócił do gry po kontuzji, zdobył pięć bramek i wypracował cztery rzuty karne.

Jeszcze lepiej nasz zespół zagrał w pierwszej fazie drugiej połowy. Od stanu 22:22 Polacy zdobyli cztery bramki z rzędu i w 46 minucie wyglądało na to, że są w stanie pokonać aktualnych mistrzów świata. Niestety, polskie światło zgasło. Ostatni kwadrans w wykonaniu drużyny trenera Michaela Bieglera był katastrofalny. Nasi zawodnicy przestali sobie radzić z agresywną obroną Hiszpanów, u których w bramce dobrą zmianę dał golkiper Orlenu Wisły Płock Rodrigo Coralles. Efekt - 8 minut bez gola z naszej strony, sześć bramek rywali z rzędu, a ostatnie 15 minut przegrane 2:11.

Wcześniej w Oviedo Polacy przegrali z Norwegią 25:30 i wygrali z Węgrami 35:25.

W innym niedzielnym meczu Norwegia pokonała Węgry 28:26. Turniej wygrała Hiszpania (6 pkt), przed Norwegią (4), Polską (2) i Węgrami (0).

Nasza kadra z Hiszpanii przez Frankfurt nad Menem poleci do Kataru, gdzie 16 stycznia rozegra pierwszy mecz na mistrzostwach świata. Rywalami "biało-czerwonych" będą Niemcy.

Statystyki zawodników Vive Tauronu z Hiszpanią: Piotr Chrapkowski 4/7, 1 blok, 2 asysty; Krzysztof Lijewski 4/4, 2 straty, 3 asysty, Karol Bielecki 2/5, 2 straty, kara, Piotr Grabarczyk wypracowany karny, kara.