Młody Effector wygrał ze Skrą w Bełchatowie. Świetny mecz Wojtachnio

(SAW)
W meczu 16 kolejki Młodej Ligi siatkarzy Effector Kielce wygrał z PGE Skrą w Bełchatowie 3:1

PGE Skra Bełchatów - Effector Kielce 1:3 (221:25, 25:19, 25:27, 14:25)

Effector: Gontarewicz, Tomsia, Sobota, Spelak, A. Orobko, Wacek, Wojtachnio (libero) oraz Fortuna, Moś, Piwowarski.
Kielczanie zdobyli w Bełchatowie trzy punkty, a MVP meczu został wybrany ich libero Wojciech Wojtachnio, nominalny przyjmujący, który z konieczności musiał zagrać na nowej pozycji. I spisał się na tyle dobrze, że uznany został najlepszym graczem meczu, choć w rozgrywkach PlusLigi gra rzadko, gdyż na pozycji przyjmującego ma w zespole dużą konkurencję.

- Wojtek rozegrał naprawdę dobre zawody, a musiał grać na libero, gdyż nasz podstawowy zawodnik na tej pozycji Bartosz Dzierżyński nie mógł zagrać w Bełchatowie - stwierdził trener Effectora Adam Swaczyna.

Kielczanie dobrze zaczęli mecz i pewnie wygrali pierwszego seta, ale potem stracili koncentrację i przegrali w drugiej partii. Decydujący dla losów pojedynku był trzeci set.

- Przegrywaliśmy już 1:6, potem prowadziliśmy 19:15, a mimo to wygraliśmy dopiero na przewagi. Czwarty set był już bez historii, bo chyba gospodarze przestali wierzyć, że mogą jeszcze coś ugrać w tym spotkaniu - dodał trener Swaczyna.
W innych meczach 16 kolejki: MKS Animex Będzin - Lotos Trefl Gdańsk 3:1, Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 3:2, Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 3:2, BBTS Bielsko-Biała - Jastrzębski Węgiel 3:0, Cerrad Czarni radom - AZS Częstochowa 3:1, Transfer Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska 3:0.

1. Transfer Bydgoszcz 16 43 45:9
2. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 16 37 40:16
3. Lotos Trefl Gdańsk 17 36 39:18
4. Asseco Resovia Rzeszów 16 34 39:23
5. Cerrad Czarni Radom 16 34 37:22
6. Indykpol AZS Olsztyn 16 31 34:20
7. BBTS Bielsko-Biała 16 27 32:24
8. Cuprum Lubin 16 27 35:29