Gospodarze najlepsi w V Memoriale imienia Włodzimierza Sabatowskiego oldbojów w piłce ręcznej (wideo, zdjęcia)

Kamil Markiewicz
Fragment meczu finałowego pomiędzy drużynami z Kielc i Pabianic. Z piłką zawodnik Vive Oldboy Radosław Wasiak. Kamil Markiewicz
W sobotę, w Kielcach rozegrany został V Memoriał imienia Włodzimierza Sabatowskiego oldbojów w piłce ręcznej. W rozgrywkach zwyciężyła drużyna Vive Oldboy Kielce.

V Memoriał imienia Włodzimierza Sabatowskiego oldbojów w piłce ręcznej

Na parkiecie hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach spotkali się byli piłkarze ręczni. Mimo, że od zakończenia ich karier minęło trochę czasu, to nadal dobrze radzili sobie oni na boisku. Nie zabrakło sportowej rywalizacji, którą widać było w każdym spotkaniu. Zacięty był między innymi pojedynek grupy A, w którym zmierzyły się dwa zespoły z naszego województwa Vive Oldboy Kielce oraz Włoszczowa. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu (spotkania rozgrywane były 2x12 minut) na tablicy wyników widniał remis 10:10. W ostatnich minutach włoszczowska drużyna grała w przewadze, ponieważ na ławkę kar powędrował między innymi były zawodnik, a obecnie trener KSSPR Końskie Michał Przybylski, który gościnnie grał w zespole z Włoszczowy. Ostatecznie kielczanie zwyciężyli 13:10.

- Ten turniej jest już cykliczną imprezą, która pozwala nam spotkać się i pograć w piłkę ręczną. Jest to dla nas zabawa, ponieważ ruszamy się już trzy razy wolniej niż kiedyś. Traktujemy to bardziej, jak spotkanie towarzyskie, podczas którego możemy się spotkać i porozmawiać. Ambicja i charakter sportowca pozostał u wszystkich, dlatego każdy chciał odnieść zwycięstwo w rozgrywkach - mówił Radosław Wasiak, dyrektor sportowy klubu Vive Tauron Kielce, który zagrał w drużynie Vive Oldboy Kielce.

- Co roku bierzemy udział w tych rozgrywkach. Chcieliśmy zagrać o trzecie miejsce, ale niestety się nie udało i ostatecznie zakończyliśmy rozgrywki na szóstej pozycji - powiedział Paweł Bielawski, gracz zespołu z Włoszczowy.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Wojciech Powszedniak (Puławy), najlepszym zawodnikiem Jerzy Garpiel (Bochnia), a najlepszym strzelcem z 18 bramkami na koncie Krzysztof Chrabota (Kraków).

Wyniki: grupa A: Vive Oldboy Kielce - Kraków 13:9, Włoszczowa - Łaziska 17:14, Vive Oldboy - Łaziska 12:9, Vive Oldboy - Włoszczowa 13:10, Łaziska - Kraków 9:15, Włoszczowa - Kraków 6:15; grupa B: Pabianice - Puławy 14:9, Przemyśl - Bochnia 8:13, Pabianice - Bochnia 19:12, Pabianice - Przemyśl 13:12, Puławy - Bochnia 11:11, Puławy - Przemyśl 15:9. Mecz o trzecie miejsce: Puławy - Kraków 9:10. Finał: Vive Oldboy - Pabianice 15:9.

Klasyfikacja końcowa: 1. Vive Oldboy Kielce, 2. Pabianice, 3. Kraków, 4. Puławy, 5. Bochnia, 6. Włoszczowa, 7. Łaziska, Przemyśl.