KSSPR Końskie pokonał SPR Tarnów 33:25

(KAR)
W sobotę piłkarze ręczni KSSPR Końskie zainaugurowali rundę rewanżową w pierwszej lidze. Konecki zespół pokonał we własnej hali niżej notowanego rywala SPR Tarnów 33:25.

KSSPR Końskie - SPR Tarnów 33:25 (16:13)
KSSPR:
Witkowski, Wnuk - Mastalerz 4, Makowski, Krupa, Sękowski 3, Rurarz, Słonicki 3, Bodasiński, Maleszak 4, Napierała 2, Pilarski 1, Szczepanik 3, Matyjasik 8, Smołuch 5.
Mimo różnicy, jaka dzieli oba zespoły w tabeli, od początku sobotniego meczu toczył się wyrównany bój. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście po golu Łukasza Szatko. Mimo, że oba zespoły zdobywały bramka po bramce, to KSSPR długo nie mógł wyjść na prowadzenie. Po raz pierwszy konecczanie prowadzili w 16 minucie po bramce z rzutu karnego Przemysława Matyjasika. Od tego momentu, to KSSPR zaczął przeważać na parkiecie. W 24 minucie prowadził już 13:9. Pierwsza cześć meczu zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 16:13.

Tuż po przerwie goście z Tarnowa trzykrotnie zbliżali się na punkt do KSSPR, jednak nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Od 40 minuty konecki zespół zaczął powiększać swoją przewagę.

W 47 minucie prowadził już 26:19. W tym czasie trzy razy do bramki trafiał Matyjasik. Do końca meczu gospodarze grali lepiej, utrzymując kilkubramkowe prowadzenie. Ostatecznie zwyciężyli 33:25. - Źle zaczęliśmy mecz w obronie. Graliśmy zbyt pasywnie, dlatego straciliśmy dużo bramek. Przemysław Witkowski praktycznie nie odbił żadnych piłek, dlatego musiałem dokonać zmiany i w bramce pojawił się Patryk Wnuk. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Miał on lepiej, bo swoją grę oprawiła obrona. Wyprowadziliśmy kilka kontrataków, dzięki którym udało nam się objąć prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca spotkania. Muszę przyznać, że w ataku graliśmy dobrze przez całe spotkanie - powiedział Michał Przybylski, trener KSSPR.

W innych meczach: MTS Chrzanów - Siódemka Miedź Legnica 26:30, Ostrovia Ostrów Wielkopolski - ŚKPR Świdnica 31:21, Olimpia Piekary Śląskie - Viret CMC Zawiercie 30:29, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - Gwardia Opole 24:30, AZS UZ Zielona Góra - UKS Olimp Grodków 16:19, Czuwaj Przemyśl - MKS Kalisz 40:26.

1. Gwardia Opole 14 28 474-343
2. KSSPR Końskie14 24 443-369
3. Siódemka Miedź Legnica 14 18 415-398
4. UKS Olimp Grodków 14 18 373-345
5. Olimpia Piekary Śląskie 14 16 394-380
6. Czuwaj Przemyśl 14 16 417-405
7. Ostrovia Ostrów Wlkp. 14 14 427-430
8. KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski14 12 367-406