Siatkarki KSZO wygrały z Legionovią

Rafał SOBOŃ
Bez straty seta siatkarki KSZO pokonały ekipę Legionovii, która nawiązała walkę z pomarańczowo - czarnymi tylko w pierwszym secie. Było to pierwsze zwycięstwo ekipy KSZO w tym roku i przełamana zła passa od 29 listopada, kiedy to wygrały z Pałacem Bydgoszcz.

Od początku spotkania to ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego lepiej radziła sobie na parkiecie, mimo, że na pierwszą przerwę techniczna z dwoma oczkami przewagi schodziły gospodynie (8:6). Na drugiej sytuacja się odwróciła i o jeden punkt lepsze były podopieczne trenera Dariusza Parkitnego. Końcówkę seta lepiej wytrzymały siatkarki KSZO, które po udanej kiwce Barbary Bawoł wygrały te partię do 22 i objęły prowadzenie w całym meczu.

Druga partia od pierwszych piłek lepiej ułożyła się dla drużyny KSZO, która prowadziła już 5:1 z Legionovią. Ta przewaga cały czas się utrzymywała i to przyjezdne kontrolowały sytuacją na boisku. Po skutecznym ataku ostrowieckiej kapitan - Barbary Bawoł, ekipa pomarańczowo - czarnych prowadziła trzema oczkami (11:9) i nie zamierzała oddać pola nawet na chwilę przeciwniczkom. Po drugiej przerwie technicznej dla KSZO (16:13), ostrowczanki w zasadzie dopełniły formalności zwyciężając bez większych problemów 25:16.

Trzecia partia była już w zasadzie formalnością, gdyż od początku przewaga ekipy z hutniczego miasta nie podlegała dyskusji (5:1, 16:3!). Końcówka była już tylko formalnością, gdyż wypracowana tak duża przewaga nie miała prawa zostać odrobiona i ostrowczanki dopełniły działa wygrywając w trzeciej odsłonie 25:11 i w całym meczu bez straty seta. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Katarzyna Brojek, która zdobyła dla swojego zespołu osiem punktów.

Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec 0:3 (22:25, 16:25, 11:25)

KSZO: Brojek, Wójcik, Kuligowska, Bawoł, Ganszczyk, Godfrey, Ścibisz (libero) oraz Grzelak, Stefańska.

MVP: Katarzyna Brojek (KSZO).