Międzynarodowy turniej piłki wodnej w Ostrowcu. Gra Polska, Ukraina, Litwa i Mołdawia

Rafał Soboń
Rafał Soboń
Od piątku do niedzieli na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim rozgrywane będą mecze w ramach Międzynarodowego Turnieju Seniorów w Piłce Wodnej o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.
Międzynarodowy Turniej Seniorów w Piłce Wodnej o P

Międzynarodowy Turniej Seniorów w Piłce Wodnej o Puchar Prez...

W zawodach udział biorą reprezentacje Polski, Ukrainy, Mołdawi i Litwy. Te dwie pierwsze drużyny będą rywalizować w grupie B turnieju kwalifikacyjnego o awans do Mistrzostw Europy Belgrad 2016, który zaplanowano na 6-8 lutego. Stąd też ostrowieckie zawody są dla nich ostatnim sprawdzianem. Grupowymi rywalami będą ponadto zespoły reprezentacji Rosji i Izraela.

W pierwszym dniu ostrowieckich zawodów Ukraina pokonała 14:8 Litwę, natomiast Polacy ograli 19:12 Mołdawię. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 6:3. W drugiej dzięki bardzo dobrej postawie Jana Szabłowskiego w bramce, wygrali 3:2, bowiem w polu popełnili sporo błędów. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 4:4, a w końcówce ponownie swoją wyższość udokumentowali gospodarze, którzy wygrali ją 6:3. W porannej serii drugiego dnia zawodów, Ukraińcy pokonali 12:6 Mołdawię. Polacy długo natomiast męczyli się z Litwinami. Po pierwszej kwarcie przegrywali 2:3, a po trzynastu minutach gry już 3:6. Wówczas nastąpił przełom w grze i biało-czerwoni rzucili sześć bramek z rzędu wychodząc na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu, wygrywając pewnie, różnicą pięciu bramek.

Bez względu na wynik popołudniowej serii spotkań, w niedzielę o godzinie 9 Litwa zagra z Mołdawią o trzecie miejsce, a Polska z Ukrainą od godziny 10.30 rywalizować będzie o triumf w turnieju. Los sprawił, że te same pary zagrają ze sobą w sobotnie popołudnie. Początek spotkań o godzinie 17.30. Wstęp na zawodny - bezpłatny.