Legionovia ograna przez KSZO Ostrowiec także w pucharze

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Zdecydowanie nie leży nam ostrowiecka drużyna - mówił po meczu trener Legionovii, z którą ostrowczanki w sobotę wygrały na wyjeździe w lidze, a w poniedziałek we własnej hali w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

KSZO Ostrowiec - Sk bank Legionovia Legionowo 3:1 (25:19, 20:25, 25:18, 25:16)
KSZO: Vasileva 6, Tobiasz 12, Bawoł 17, Grzelak 11, Ganszczyk 11, Godfrey 13, Nowakowska (libero) oraz Wójcik 1, Brojek 2, Stefańska, Ścibisz.
Legionovia:Bociek 14, Gajewska 1, Paszek 6, Chojnacka 11, Połeć 6, Szymańska 8, Wysocka (libero) oraz Wójcik 6, Pietraszkiewicz.
MVP: Ewelina Tobiasz (KSZO).

Podbudowane zdecydowanym sobotnim ligowym zwycięstwem w Legionowie, to siatkarki KSZO były faworytem także w pucharowej potyczce. Potwierdziły to już na początku spotkania, szybko wychodząc na czteropunktowe prowadzenie (5:1). Przyjezdne grały nieskutecznie i często myliły się w ataku, bądź też natrafiały na szczelny ostrowiecki blok (13:5). Zespół Legionovii podjął jeszcze walkę przy stanie 19:12, jednak mimo ambitnej pogoni, uzyskana wcześniej przewaga wystarczyła, by ostrowczanki wygrały tę partie do 19.

Drugiego seta świetnie zaczęły pomarańczowo - czarne, które odskoczyły rywalkom na 7:2, jednak zbyt szybko uwierzyły w zwycięstwo i drużyna Legionovii zdołała doprowadzić do remisu po 8, a następie wyjść na prowadzenie. Od tej chwili dobrze grające ostrowczanki zaczęły popełniać błędy, które zespół przyjezdny wykorzystał i w pewnym momencie prowadził już sześcioma punktami. Mimo ambitnej pogoni i roszad w składzie, ostrowczankom nie udało się dojść do rywalek i przegrały drugiego seta 25:20. Od początku trzeciej odsłony ponownie lepiej prezentowały się siatkarki KSZO, które kontrolowały sytuacje na boisku i mimo dobrej końcówki rywalek to podopieczne trenera Parkitnego zwyciężyły w tym secie do 18.

Czwarty set to wyrównana walka do stanu po 7. W kolejnych akcjach lepiej radziły sobie ostrowieckie siatkarki, które osiągnęły przewagę kilku punktów (13:7, 19:10), której nie oddały już do końca partii, wygrywając ja 25:16 i całe spotkanie 3:1. Tym samym KSZO zmierzy się w kolejnej - siódmej - rundzie z Pałacem Bydgoszcz. Wygrany tego pojedynku w kolejnej fazie rozgrywek zmierzy się z mistrzyniami Polski - Chemikiem Police.