Korona II Kielce górą w Starachowicach, Juventa była czwarta

(dor)
Kamil Markiewicz
W Starachowicach odbył się kolejny ogólnopolski turniej halowy Juventa Cup. Tym razem zespoły rywalizowały o puchar prezesa firmy Polbudrol-Bis. Starachowiczanie uplasowali się na miejscach 4. i 9.

Pierwsza drużyna Juventy w półfinale przegrała z Koroną II Kielce 0:3.

- Każdy taki turniej to ciekawe doświadczenie dla moich zawodników. Mogliśmy osiągnąć lepszy wynik, ale w ostatnich spotkaniach dało o sobie znać zmęczenie. Mimo to jestem zadowolony z postawy zespołu. Zresztą w turniejach dla dzieci i młodzieży liczy się przede wszystkim dobra zabawa i możliwość konfrontacji z rówieśnikami z innych klubów - powiedział Artur Anduła, trener młodych piłkarzy Juventy.

Dodajmy, że w gronie piłkarzy, którzy otrzymali nagrody indywidualne, znalazł się Dawid Strzelec, bramkarz Juventy. - To dla niego wyróżnienie i świetna motywacja do dalszej pracy- dodał szkoleniowiec Juventy Artur Anduła.

Najbardziej wartościowym graczem turnieju był Michał Duda z Korony II Kielce. Ponadto najlepszym zawodnikiem imprezy był

Arkadiusz Pyrka z Broni Radom, a królem strzelców został Jakub Buras z Korony Kielce.

W finale ciekawego i dobrze zorganizowanego turnieju Korona II Kielce pokonała Broń Radom 3:1. W spotkaniu o dziewiąte miejsce Juventa II Starachowice zremisowała z LZS Justynów 0:0, w rzutach karnych wygrała 3:2 i uplasowała się na dziewiątej pozycji w tym turnieju.

Klasyfikacja końcowa: 1. Korona II Kielce, 2. Broń Radom, 3. Korona Kielce, 4. Juventa I Starachowice, 5. Orlęta Kielce, 6. Andrespolia Wiśniowa Góra, 7. Orlik Radom, 8. Granat Skarżysko-Kamienna, 9. Juventa II Starachowice, 10. LZS Justynów, 11. OKS Opatów, 12. Grunwald Budziwój.

Składy naszych zespołów: Juventa I Starachowice: Dawid Strzelec, Mikołaj Glina, Dawid Płatek, Maciej Sonciński, Maciej Moskwa, Marcel Czajka, Daniel Cholewiński, Filip Anduła, Mateusz Skiba, Maciej Dąbrowski. Trener: Artur Anduła.

Juventa II: Adrian Szast, Michał Michalczyk, Adrian Spadło, Kryspin Kutera, Mikołaj Maruszak, Kacper Reczek, Krystian Mazur, Jakub Walkiewicz, Jakub Bernacki.