Kamienna Brody już wygrywa

Dorota Kułaga [email protected]
Grzegorz Tobiszewski zdobył dwie bramki dla Kamiennej Brody w pierwszym meczu kontrolnym ze Starem Starachowice. Dorota Kułaga
Po dwie bramki zdobyli Grzegorz Tobiszewski i Konrad Skwarliński. W Starze treningi wznowili już Łukasz Sałata, Piotr Dudek i Krzysztof Synowiec

Nasze drużyny z klasy okręgowej rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej. Od kilku dni trenują, mają też za sobą pierwszy sparing.
Pierwszy mecz kontrolny wygrała Kamienna

Kamienna Brody w meczu kontrolnym wygrała ze Starem Starachowice 5:2. Bramki dla Kamiennej zdobyli Grzegorz Tobiszewski 2, Konrad Skwa-rliński 2 oraz Piotr Kiljański, a dla Staru Damian Sende-rowski i Arkadiusz Zięba.
Składy naszych drużyn: Kamienna: Duda (30. Bidziński, 60. Wojtan) - Spadło, Gruszka, Sado, Cieślik - Kanarski, Kotwa, Dąbrowski, Skwarliński, Kilja-ński - Tobiszewski - oraz D. Kwapisz, Maciejczak, Sęga, Madejski. Star: Poński - Dobrucki, Sałata, Senderowski, Chodniewicz - Kosztowniak, Garbala, P. Kiełek, Dudek, Synowiec - Zięba oraz M. Kiełek, Maciag, Wiecha, Zdunek, Świat, Śmigielski, Szyma, W. Kiełek, Rymarczyk, Barszcz.

Sęga wrócił z Holandii i gra w ekipie lidera

Dwie bramki dla Kamiennej zdobył Konrad Skwarliński, pozyskany z KSZO 1929 Ostrowiec. Zagrał też Bartosz Sęga, który wrócił z Holandii i wszy-stko wskazuje na to, że wiosną będzie do dyspozycji trenera Adriana Sobczyńskiego. Z zespołu lidera klasy okręgowej odszedł natomiast Dawid Żak, który wyjechał za granicę.

- W drugiej połowie w Starze grało dużo juniorów, wykorzystaliśmy to i rozstrzygnęliśmy ten mecz na swoją korzyść - powiedział Adrian Sobczyński, szkoleniowiec Kamiennej.

- Konrad Skwarliński zdobył dwie bramki, ale widać, że brakuje mu ogrania. Z meczu na mecz powinien się prezentować coraz lepiej. Jest jeszcze u nas Szymon Matyjasek z KSZO Junior Ostrowiec, ale na razie ma problem z pachwiną. Myślę, że za dwa tygodnie będzie już mógł zagrać w sparingu - dodał Adrian Sobczyński.
Kolejny sparing zespół z Brodów rozegra w sobotę z Wisłą Sandomierz. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ożarowie.

Dudek, Synowiec i Sałata wznowili treningi

Jeśli chodzi o ekipę Staru, to po przerwie treningi wznowili Krzysztof Synowiec i Łukasz Sałata, a po kontuzji do stara-chowickiej drużyny dołączył Piotr Dudek.

- Pierwsza połowa sparingu stała na dobrym poziomie. Mój zespół dobrze się prezentował, po stałych fragmentach gry prowadził 2:0. Po przerwie różnica w umiejętnościach była duża, bo graliśmy juniorami i doświadczony rywal to wykorzystał. U nas z różnych powodów nie mogli zagrać czołowi zawodnicy, między innymi Artura Kidonia, Piotra Biesa, Jana Szymańskiego - mówił Zdzisław Spadło, szkoleniowiec Staru.

W ten weekend Star Starachowice zagra drugi sparing w okresie przygotowawczym. Na wyjeździe zmierzy się z Radomiakiem II Radom. Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.