Sukces wychowanki Victorii Stalowa Wola, Joanny Jóźwik w Niemczech

/ARKA/
Joanna Jóźwik, wychowanka Victorii Stalowa Wola, ma powody do radości.
Joanna Jóźwik, wychowanka Victorii Stalowa Wola, ma powody do radości. Arkadiusz Kielar
Wychowanka Victorii Stalowa Wola, Joanna Jóźwik, świetnie spisała się w mityngu lekkoatletycznym w niemieckim Duesseldorfie. Zajęła drugie miejsce w biegu na 800 metrów, wypełniając także minimum na marcowe halowe mistrzostwa Europy w stolicy Czech, Pradze.

Reprezentująca obecnie AZS AWF Warszawa Jóźwik, brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów, w niemieckim mityngu była druga z czasem 2.02,19 (minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - 2.03), przegrywając tylko ze Szwajcarką Seliną Buechel (2.01,87). Wychowanka Victorii poprawiła też swój rekord życiowy w hali. Trzecia w biegu na 800 m była inna Polka, Angelika Cichocka - 2.03,02.

W zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się też między innymi polscy biegacze na 800 metrów. Wygrał Adam Kszczot - 1.46,48, przed Marcinem Lewandowskim - 1.46,74. Z kolei konkurs skoku o tyczce wygrał Robert Sobera - 5,65.